Pat Savage Invitational
October 01, 2011
Runner's Edge Race Timing - Runner's Edge Race Timing
Table of Contents
Finish List - Girls - Frosh/Soph Girls - Red Divsion
Finish List - Girls - Frosh/Soph Girls - White Divsion
Team Summary - Girls - Frosh/Soph Girls - Red Divsion
Team Summary - Girls - Frosh/Soph Girls - White Divsion
Team Detail - Girls - Frosh/Soph Girls - Red Divsion
Team Detail - Girls - Frosh/Soph Girls - White Divsion
Top
Overall Finish List - Girls
Frosh/Soph Girls
Red Divsion
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
1 1 161 Mary Beine Downers Grove South 21:06.00 7:02/M fr
2 2 176 Ally Heitpas Downers Grove South 21:10.00 7:03/M fr
3 3 693 Monica Mocogni Highland Park HS 21:13.10 7:04/M so
4 4 793 Julia Umlaut-Muller Jones College Prep 21:14.47 7:05/M so
5 5 158 Hannah Anderson Downers Grove South 21:30.13 7:10/M so
6 6 944 Michelle Fuentes Leyden HS 21:31.11 7:10/M so
7 7 1109 Skylar Patterson Marist HS (Chicago) 21:36.79 7:12/M fr
8 (< 5) 1021 Nicole Dryanski Marian Catholic HS 21:38.29 7:13/M so
9 (< 5) 1020 Kristin Dryanski Marian Catholic HS 21:38.43 7:13/M so
10 8 1077 Molly Everett Marist HS (Chicago) 21:44.06 7:15/M so
11 9 1068 Kerry Coyne Marist HS (Chicago) 21:52.71 7:17/M so
12 10 1095 Kailey Landgren Marist HS (Chicago) 21:57.19 7:19/M so
13 11 679 Lindsay Friedman Highland Park HS 22:01.97 7:20/M fr
14 12 1071 Emily Dignan Marist HS (Chicago) 22:05.29 7:22/M so
15 13 782 Jennifer Geary Jones College Prep 22:09.32 7:23/M fr
16 14 972 Angela Pyrdol Leyden HS 22:19.01 7:26/M so
17 15 507 Michelle Dume Glenbrook South HS 22:20.58 7:27/M so
18 16 408 Grace Kornicky Glenbrook North HS 22:21.48 7:27/M fr
19 17 15 Crystal Flores Argo 22:46.36 7:35/M so
20 18 197 Anna Soriano Downers Grove South 22:48.67 7:36/M fr
21 19 760 Mckinsey Hultmark Hinsdale South 22:51.88 7:37/M so
22 20 1112 Hannah Reilly Marist HS (Chicago) 22:53.16 7:38/M fr
23 21 1085 Lauren Germino Marist HS (Chicago) 22:59.48 7:40/M fr
24 22 171 Ann Elapunkal Downers Grove South 23:00.64 7:40/M fr
25 23 607 Ana Jenkins Harlem High School 23:03.47 7:41/M fr
26 24 185 Mira Marchioretto Downers Grove South 23:05.88 7:42/M so
27 25 168 Alayna Connolly Downers Grove South 23:06.51 7:42/M fr
28 26 633 Christi Trommels Harlem High School 23:11.25 7:44/M so
29 27 500 Karla Arcos Glenbrook South HS 23:11.37 7:44/M so
30 28 604 Morgan Hume Harlem High School 23:12.93 7:44/M so
31 29 499 Emily Wyland Glenbrook South HS 23:14.49 7:45/M fr
32 (> 7) 167 Molly Clinnin Downers Grove South 23:19.33 7:46/M fr
33 30 792 Danielle Torrise Jones College Prep 23:22.72 7:47/M so
34 31 788 Daisy Mora Jones College Prep 23:25.52 7:48/M fr
35 32 33 Julisa Salazar Argo 23:26.54 7:49/M fr
36 33 690 Ruth Libowsky Highland Park HS 23:26.91 7:49/M so
37 34 697 Lily Pickus Highland Park HS 23:28.65 7:49/M fr
38 35 689 Sydney Levenfeld Highland Park HS 23:28.92 7:49/M fr
39 (> 7) 206 Lia Zappala Downers Grove South 23:29.52 7:50/M fr
40 36 748 Alivia Blumenstein Hinsdale South 23:31.86 7:50/M so
41 37 704 Joanna Sun Highland Park HS 23:32.11 7:51/M so
42 38 439 Sofia Sarmiento Glenbrook North HS 23:33.62 7:51/M so
43 39 519 Grace McCune Glenbrook South HS 23:33.85 7:51/M fr
44 40 618 Morgan Olson Harlem High School 23:34.70 7:51/M so
45 41 683 Lucy Hoffman Highland Park HS 23:35.22 7:52/M so
46 (> 7) 170 Eleni Eisenhart Downers Grove South 23:42.24 7:54/M so
47 (> 7) 678 Victoria Fishman Highland Park HS 23:44.60 7:55/M so
48 42 518 Yasi Mansoorieh Glenbrook South HS 23:45.58 7:55/M fr
49 43 314 Emma Sonder Evanston Township HS 23:45.82 7:55/M so
50 (> 7) 163 Maria Boleaga Downers Grove South 23:54.25 7:58/M fr
51 (> 7) 190 Amber Murphy Downers Grove South 23:56.11 7:59/M so
52 44 595 Paige Downing Harlem High School 23:56.56 7:59/M so
53 45 533 Megan Warshawsky Glenbrook South HS 23:58.43 7:59/M so
54 46 270 Jessie Caines Evanston Township HS 24:03.12 8:01/M so
55 47 411 Amy Lakowski Glenbrook North HS 24:08.10 8:03/M so
56 (> 7) 175 Marianne Harris Downers Grove South 24:08.93 8:03/M so
57 48 635 Karli Vincent Harlem High School 24:11.21 8:04/M so
58 49 951 Autumn Hankins Leyden HS 24:12.09 8:04/M fr
59 (> 7) 680 Ari Goldwasser Highland Park HS 24:16.33 8:05/M fr
60 50 627 Carolynn Schaefer Harlem High School 24:20.17 8:07/M fr
61 (> 7) 159 Jessica Arcisz Downers Grove South 24:20.40 8:07/M fr
62 51 11 Maribel Delatorre Argo 24:20.86 8:07/M so
63 52 262 Gabby Abrams Evanston Township HS 24:22.87 8:07/M fr
64 53 786 Rebecca Maas Jones College Prep 24:22.95 8:07/M fr
65 54 947 Jocelyn Gonzalez Leyden HS 24:25.13 8:08/M so
66 55 387 Jordan Crane Glenbrook North HS 24:27.30 8:09/M fr
67 56 292 Jillian Kohn Evanston Township HS 24:31.69 8:10/M fr
68 57 939 Jessica Ayala Leyden HS 24:33.84 8:11/M fr
69 58 308 Grace Phillips Evanston Township HS 24:37.67 8:12/M so
70 59 440 Julie Scott Glenbrook North HS 24:41.30 8:14/M so
71 60 317 Mamie Tabet Evanston Township HS 24:43.00 8:14/M so
72 61 445 Jenna Sonshine Glenbrook North HS 24:43.49 8:14/M fr
73 62 502 Gabriela Majcher Glenbrook South HS 24:47.19 8:16/M fr
74 (> 7) 670 Sasha Becker Highland Park HS 24:47.26 8:16/M so
75 63 9 Lizette Cruz Argo 24:49.14 8:16/M so
76 64 81 Ashley Davis Bremen HS 24:56.66 8:19/M fr
77 65 764 Natalie Lyster Hinsdale South 24:58.76 8:19/M fr
78 (< 5) 214 Lena Hemmer Dundee Crown 25:02.93 8:21/M fr
79 66 19 Jennifer Gonzalez Argo 25:05.20 8:22/M so
80 67 305 Ally Nortz Evanston Township HS 25:13.19 8:24/M jr
81 68 778 Abigail Burrus Jones College Prep 25:15.39 8:25/M fr
82 69 433 Thalia Prost Glenbrook North HS 25:19.13 8:26/M so
83 70 77 Aurora Aguilar Bremen HS 25:23.16 8:28/M so
84 (> 7) 398 Molly Hansen Glenbrook North HS 25:27.08 8:29/M so
85 (> 7) 453 Katy Wong Glenbrook North HS 25:39.82 8:33/M so
86 (> 7) 312 Elaine Simon Evanston Township HS 25:43.26 8:34/M so
87 (> 7) 436 Emily Redstone Glenbrook North HS 25:48.62 8:36/M fr
88 (> 7) 395 Ilana Goldberg Glenbrook North HS 25:48.84 8:36/M so
89 (> 7) 524 Christina Piron Glenbrook South HS 25:49.01 8:36/M fr
90 (< 5) 224 Isabel Rodriguez Dundee Crown 25:56.60 8:39/M fr
91 (< 5) 1209 Kelsey Ferguson Morgan Park HS 26:18.83 8:46/M so
92 (> 7) 181 Patricia Kunsman Downers Grove South 26:20.26 8:47/M fr
93 71 958 Paulina Kuzak Leyden HS 26:24.11 8:48/M fr
94 (> 7) 393 Annabel Frame Glenbrook North HS 26:26.98 8:49/M fr
95 (> 7) 162 Danielle Bluder Downers Grove South 26:42.30 8:54/M so
96 72 949 Maribel Granda Leyden HS 26:42.62 8:54/M fr
97 (> 7) 513 Martha Ingallinera Glenbrook South HS 26:59.26 9:00/M fr
98 (> 7) 315 Lizzie Springer Evanston Township HS 27:01.02 9:00/M so
99 73 752 Brenna Budaitis Hinsdale South 27:07.56 9:02/M so
100 (< 5) 1216 Tiera Townsend Morgan Park HS 27:11.78 9:04/M so
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
101 (< 5) 1215 Olivia Price Morgan Park HS 27:15.76 9:05/M so
102 (> 7) 177 Robyn Henderson Downers Grove South 27:18.08 9:06/M so
103 74 89 Yesenia Mejia Bremen HS 27:19.50 9:06/M so
104 (< 5) 213 Jacqueline Guerro Dundee Crown 27:24.27 9:08/M fr
105 (> 7) 530 Cooper Theriault Glenbrook South HS 27:24.32 9:08/M fr
106 75 4 Yoselin Benitez Argo 27:28.68 9:09/M fr
107 (< 5) 1030 Emily Metzger Marian Catholic HS 27:51.03 9:17/M so
108 (< 5) 1025 Debbie Kistner Marian Catholic HS 27:58.26 9:19/M fr
109 (> 7) 442 Harper Simpson Glenbrook North HS 28:16.16 9:25/M so
110 76 79 Alondra Carrillo Bremen HS 28:21.12 9:27/M fr
111 (> 7) 528 Maya Shafer Glenbrook South HS 28:27.34 9:29/M fr
112 (> 7) 508 Sophie Gomez Glenbrook South HS 28:29.85 9:30/M so
113 (> 7) 412 Alyssa Landauer Glenbrook North HS 28:35.91 9:32/M so
114 (> 7) 279 Monica Dougherty Evanston Township HS 28:46.51 9:35/M so
115 77 762 Samantha KazlauciunaitHinsdale South 29:02.15 9:41/M fr
116 78 83 Vanessa Guerrero Bremen HS 30:05.96 10:02/M fr
117 (> 7) 437 Danielle Rothschild Glenbrook North HS 30:09.29 10:03/M fr
118 (> 7) 389 Kriztina Dagrizikos Glenbrook North HS 30:36.78 10:12/M so
119 (> 7) 431 Emma Pfaff Glenbrook North HS 30:40.19 10:13/M fr
120 (> 7) 409 Kelly Kost Glenbrook North HS 30:49.56 10:16/M fr
121 79 775 Gianna Vanchieri Hinsdale South 30:58.85 10:19/M fr
122 (> 7) 516 Minji Kim Glenbrook South HS 31:17.28 10:26/M fr
123 (> 7) 391 Kelly Dobbins Glenbrook North HS 32:59.96 11:00/M fr
124 (> 7) 432 Diana Powers Glenbrook North HS 33:19.89 11:06/M fr
125 (> 7) 455 Sydney Zucker Glenbrook North HS 33:41.40 11:14/M fr
126 (> 7) 381 Hana Bezark Glenbrook North HS 33:50.62 11:17/M fr
Top
Overall Finish List - Girls
Frosh/Soph Girls
White Divsion
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
1 1 1654 Hannah Getschman Prospect HS 19:27.00 6:29/M fr
2 2 1677 Ellen Siefke Prospect HS 20:15.06 6:45/M fr
3 3 1681 Maggie Sullivan Prospect HS 20:22.99 6:47/M fr
4 4 1624 Mirae Mastrolonardo Park Ridge (Maine South) 20:36.70 6:52/M so
5 (< 5) 2190 Kailey Rivenburgh Woodstock North 20:41.30 6:54/M so
6 5 1648 Gina Burck Prospect HS 20:51.67 6:57/M so
7 (< 5) 2186 Briana Baltes Woodstock North 21:12.10 7:04/M fr
8 6 1604 Siobhan Colleran Park Ridge (Maine South) 21:12.99 7:04/M fr
9 7 1821 Clare Egan Saint Ignatius College Prep 21:23.08 7:08/M so
10 8 1649 Sarah Busby Prospect HS 21:28.04 7:09/M so
11 9 1617 Connie Kelly Park Ridge (Maine South) 21:34.75 7:11/M fr
12 10 1872 Clare Sullivan Saint Ignatius College Prep 21:40.83 7:13/M fr
13 11 1834 Isabel Irvine Saint Ignatius College Prep 21:40.95 7:13/M fr
14 12 1612 Brynne Hartfelder Park Ridge (Maine South) 21:44.96 7:15/M sr
15 13 1669 Damira McPherson Prospect HS 21:48.76 7:16/M so
16 14 1655 Caroline Hempleman Prospect HS 21:55.50 7:18/M fr
17 15 1717 Karina Farvela Queen of Peace 21:58.41 7:19/M fr
18 16 1623 Sarah Major Park Ridge (Maine South) 22:00.36 7:20/M fr
19 (< 5) 2202 Cody Brand Woodstock 22:05.81 7:22/M so
20 17 1632 Claire Prendergast Park Ridge (Maine South) 22:07.08 7:22/M fr
21 (< 5) 2062 Maren Dewyze Wauconda 22:09.27 7:23/M fr
22 (< 5) 1943 Maria Dugo Saint Viator HS 22:13.20 7:24/M fr
23 18 1852 Caroline McGowan Saint Ignatius College Prep 22:15.41 7:25/M fr
24 19 1825 Madeline Giella Saint Ignatius College Prep 22:26.04 7:29/M so
25 20 2146 Elizabeth Pegler Willowbrook HS 22:32.48 7:31/M fr
26 (< 5) 1237 Maddy Valente Niles North HS 22:35.08 7:32/M fr
27 21 1832 Caroline Herman Saint Ignatius College Prep 22:35.74 7:32/M so
28 22 1605 Natalie Dobbins Park Ridge (Maine South) 22:36.56 7:32/M fr
29 23 1401 Caroline Owens Northside College Prep 22:40.03 7:33/M fr
30 24 1409 Emmy Velasco Northside College Prep 22:43.96 7:34/M so
31 25 2135 Britannia Horn Willowbrook HS 22:45.79 7:35/M so
32 (> 7) 1637 Jessica Spratley Park Ridge (Maine South) 22:47.28 7:36/M jr
33 26 1491 Abby Correa Oak Forest HS 22:48.38 7:36/M so
34 27 1285 Priscila Membreno Niles West HS 22:56.39 7:39/M so
35 28 1405 Lucy Schaefer Northside College Prep 22:59.41 7:40/M fr
36 29 1726 Sarah Risley Queen of Peace 22:59.62 7:40/M so
37 30 1823 Mallory Fitzpatrick Saint Ignatius College Prep 22:59.69 7:40/M fr
38 (> 7) 1826 Roisin Goebelbecker Saint Ignatius College Prep 23:00.85 7:40/M fr
39 31 1731 Morgan Crivlare Resurrection College Prep HS 23:01.69 7:40/M fr
40 (< 5) 2065 Ashley Heath Wauconda 23:02.69 7:41/M so
41 32 2138 Gloria Johnson Willowbrook HS 23:05.42 7:42/M fr
42 33 1247 Summer Brunson Niles West HS 23:12.50 7:44/M so
43 34 1292 Courtney Nielsen Niles West HS 23:12.94 7:44/M so
44 35 1300 Jamie Rohn Niles West HS 23:14.76 7:45/M so
45 (< 5) 1941 Katie Cooley Saint Viator HS 23:16.23 7:45/M fr
46 (> 7) 1831 Jessica Helon Saint Ignatius College Prep 23:20.03 7:47/M fr
47 36 2130 Lexi Cazarez Willowbrook HS 23:20.94 7:47/M fr
48 (> 7) 1621 Ellen Longman Park Ridge (Maine South) 23:21.23 7:47/M fr
49 37 1506 Jessy Sandoval Oak Forest HS 23:21.42 7:47/M fr
50 38 1244 Stephanie Ancateu Niles West HS 23:21.52 7:47/M so
51 (> 7) 1638 Emma Stetzenmeyer Park Ridge (Maine South) 23:24.26 7:48/M fr
52 39 1250 Kayla Camburn Niles West HS 23:24.71 7:48/M so
53 40 1412 Kristin Wojcik Northside College Prep 23:25.61 7:48/M so
54 41 1278 Melanie Kleppin Niles West HS 23:26.93 7:49/M so
55 (> 7) 1265 Brenda Guan Niles West HS 23:27.58 7:49/M fr
56 42 2243 Natalie Liewehr Zion Benton HS 23:28.42 7:49/M fr
57 43 2131 Kayla Denwood Willowbrook HS 23:37.07 7:52/M fr
58 (> 7) 1615 Julia Kashul Park Ridge (Maine South) 23:37.82 7:52/M sr
59 44 2259 Halie Weaver Zion Benton HS 23:38.72 7:53/M so
60 (< 5) 2073 Rachel Thompson Wauconda 23:49.66 7:56/M so
61 45 2221 Ana Beck Zion Benton HS 23:50.36 7:57/M fr
62 (< 5) 1224 Emma Eschker Niles North HS 23:52.68 7:57/M so
63 46 1500 Guadalupe Jimenez Oak Forest HS 23:54.28 7:58/M so
64 (< 5) 1946 Kelly Kompanowski Saint Viator HS 24:11.00 8:04/M fr
65 47 1511 Jenny Walsh Oak Forest HS 24:11.90 8:04/M so
66 48 1741 Ann Marie Holmes Resurrection College Prep HS 24:17.68 8:06/M so
67 49 1505 Valerie Ramos Oak Forest HS 24:17.88 8:06/M so
68 (> 7) 1634 Mary Rozny Park Ridge (Maine South) 24:19.20 8:06/M sr
69 50 1512 Marissa Zamiar Oak Forest HS 24:24.77 8:08/M so
70 51 1714 Natalie Characa Queen of Peace 24:38.62 8:13/M fr
71 52 2152 Stephanie Wohnrade Willowbrook HS 24:39.56 8:13/M fr
72 53 1407 Lily Sperry Northside College Prep 24:46.98 8:15/M fr
73 (< 5) 2203 Nora Brown Woodstock 24:47.49 8:16/M fr
74 54 1748 Alexis Luz Resurrection College Prep HS 24:47.78 8:16/M fr
75 (< 5) 1232 Nicole Knudson Niles North HS 24:54.36 8:18/M fr
76 (> 7) 1863 Kelly Riley Saint Ignatius College Prep 24:54.75 8:18/M fr
77 (> 7) 1618 Sinead Kelly Park Ridge (Maine South) 24:55.09 8:18/M fr
78 55 1402 Miriam Pierce Northside College Prep 24:56.36 8:19/M fr
79 (< 5) 1767 Stephanie Arroyo Round Lake HS 25:00.64 8:20/M so
80 56 1713 Michelle Budz Queen of Peace 25:01.48 8:20/M so
81 (> 7) 1640 Sabrina Tamas Park Ridge (Maine South) 25:09.71 8:23/M fr
82 (> 7) 1608 Rachel Frank Park Ridge (Maine South) 25:10.12 8:23/M fr
83 57 1722 Kristen Knapczyk Queen of Peace 25:13.97 8:24/M so
84 58 1749 Annie McAleer Resurrection College Prep HS 25:14.77 8:25/M fr
85 59 2239 Riley Isaac Zion Benton HS 25:22.75 8:27/M so
86 60 2234 Maira Gonzalez Zion Benton HS 25:25.39 8:28/M so
87 (> 7) 1643 Julia Tobin Park Ridge (Maine South) 25:26.83 8:29/M sr
88 61 1390 Hannah Kim Northside College Prep 25:27.37 8:29/M so
89 62 1730 Adriana Casas Resurrection College Prep HS 25:29.61 8:30/M fr
90 (> 7) 1311 Rachel Traisman Niles West HS 25:29.98 8:30/M so
91 (> 7) 1282 Susie Lee Niles West HS 25:44.78 8:35/M so
92 (> 7) 1635 Elaina Rubeo Park Ridge (Maine South) 25:45.66 8:35/M sr
93 (> 7) 1273 Shireen Husami Niles West HS 25:48.02 8:36/M fr
94 (> 7) 1248 Mukti Bulsara Niles West HS 25:48.91 8:36/M so
95 (> 7) 1267 Casey Goodwin Niles West HS 25:51.53 8:37/M so
96 (> 7) 1299 Tati Rodriguez Niles West HS 25:52.64 8:37/M fr
97 (> 7) 1631 Lauren Pentz Park Ridge (Maine South) 25:57.22 8:39/M sr
98 (> 7) 1630 Isabel Pena Park Ridge (Maine South) 25:58.68 8:39/M fr
99 (> 7) 1822 Erin Egan Saint Ignatius College Prep 26:08.22 8:43/M fr
100 (> 7) 1312 Vicki Triovolas Niles West HS 26:12.20 8:44/M fr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
101 (> 7) 1609 Paula Gawedzki Park Ridge (Maine South) 26:18.67 8:46/M sr
102 (> 7) 1297 Lisa Rayan Niles West HS 26:30.13 8:50/M so
103 63 1723 Christine Manika Queen of Peace 26:35.84 8:52/M so
104 (> 7) 1245 Amelia Banini Niles West HS 26:38.10 8:53/M fr
105 64 2223 Karolina Boren Zion Benton HS 26:44.47 8:55/M so
106 65 1751 Anne Nanninga Resurrection College Prep HS 26:46.29 8:55/M so
107 66 1494 Kelsey Golk Oak Forest HS 27:11.51 9:04/M fr
108 (> 7) 1639 Jessica Strzepka Park Ridge (Maine South) 27:13.80 9:04/M sr
109 67 1756 Alaina Pluhar Resurrection College Prep HS 27:20.26 9:07/M so
110 (> 7) 1761 Emily Toomey Resurrection College Prep HS 27:28.54 9:09/M so
111 (> 7) 1290 Kayla Mularkey Niles West HS 27:34.06 9:11/M fr
112 (> 7) 1625 Haley McDill Park Ridge (Maine South) 28:37.08 9:32/M sr
113 (> 7) 1762 Halle Winkler Resurrection College Prep HS 29:27.49 9:49/M so
114 (> 7) 1490 Ava Bewley Oak Forest HS 29:32.17 9:51/M fr
115 (< 5) 1774 Joanne Nguyen Round Lake HS 29:36.88 9:52/M fr
116 (< 5) 1770 Nayali Hernandez Round Lake HS 29:49.00 9:56/M so
117 (> 7) 1728 Jenny Andrade Resurrection College Prep HS 31:17.20 10:26/M fr
118 (> 7) 1264 Dominique Grey Niles West HS 32:40.50 10:53/M so
119 68 1724 Katie Manika Queen of Peace 33:05.02 11:02/M so
120 69 2237 Sabrina Henderson Zion Benton HS 33:43.08 11:14/M fr
Top
Team Summary Report - Girls
Frosh/Soph Girls
Red Divsion
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Marist HS (Chicago) 46 7 8 9 10 12 20 21
Top 5 Times: 1:49:16.04
2 Downers Grove South 48 1 2 5 18 22 24 25
Top 5 Times: 1:49:35.44
3 Highland Park HS 116 3 11 33 34 35 37 41
Top 5 Times: 1:53:39.55
4 Jones College Prep 131 4 13 30 31 53 68
Top 5 Times: 1:54:34.98
5 Glenbrook South HS 152 15 27 29 39 42 45 62
Top 5 Times: 1:56:05.87
6 Harlem High School 161 23 26 28 40 44 48 50
Top 5 Times: 1:56:58.91
7 Leyden HS 180 6 14 49 54 57 71 72
Top 5 Times: 1:57:01.18
8 Glenbrook North HS 215 16 38 47 55 59 61 69
Top 5 Times: 1:59:11.80
9 Argo 229 17 32 51 63 66 75
Top 5 Times: 2:00:28.10
10 Evanston Township HS 255 43 46 52 56 58 60 67
Top 5 Times: 2:01:21.17
11 Hinsdale South 270 19 36 65 73 77 79
Top 5 Times: 2:07:32.21
12 Bremen HS 362 64 70 74 76 78
Top 5 Times: 2:16:06.40
Inc. Dundee Crown 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Marian Catholic HS 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Morgan Park HS 3 finishers
Top 5 Times:
Top
Team Summary Report - Girls
Frosh/Soph Girls
White Divsion
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Prospect HS 19 1 2 3 5 8 13 14
Top 5 Times: 1:42:24.76
2 Park Ridge (Maine South) 47 4 6 9 12 16 17 22
Top 5 Times: 1:47:09.76
3 Saint Ignatius College Prep 65 7 10 11 18 19 21 30
Top 5 Times: 1:49:26.31
4 Willowbrook HS 156 20 25 32 36 43 52
Top 5 Times: 1:55:21.70
5 Niles West HS 167 27 33 34 35 38 39 41
Top 5 Times: 1:55:58.11
6 Northside College Prep 168 23 24 28 40 53 55 61
Top 5 Times: 1:56:35.99
7 Oak Forest HS 205 26 37 46 47 49 50 66
Top 5 Times: 1:58:33.86
8 Queen of Peace 208 15 29 51 56 57 63 68
Top 5 Times: 1:59:52.10
9 Zion Benton HS 250 42 44 45 59 60 64 69
Top 5 Times: 2:01:45.64
10 Resurrection College Prep HS 253 31 48 54 58 62 65 67
Top 5 Times: 2:02:51.53
Inc. Niles North HS 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Round Lake HS 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Saint Viator HS 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Wauconda 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Woodstock North 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Woodstock 2 finishers
Top 5 Times:
Top
Detail Team Results - Girls
Frosh/Soph Girls
Red Divsion
Marist HS (Chicago) Finish Position - 1
Team Score (places): 46 Team Score (times): 1:49:16.04 Average Time: 21:51.21
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1109 Skylar Patterson fr 7 7 21:36.79 21:36.79 00:00.00
2 1077 Molly Everett so 8 15 21:44.06 43:20.85 00:07.27
3 1068 Kerry Coyne so 9 24 21:52.71 1:05:13.56 00:15.92
4 1095 Kailey Landgren so 10 34 21:57.19 1:27:10.75 00:20.40
5 1071 Emily Dignan so 12 46 22:05.29 1:49:16.04 00:28.50
6 1112 Hannah Reilly fr 20 66 22:53.16 2:12:09.20 01:16.37
7 1085 Lauren Germino fr 21 87 22:59.48 2:35:08.68 01:22.69
Downers Grove South Finish Position - 2
Team Score (places): 48 Team Score (times): 1:49:35.44 Average Time: 21:55.09
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 161 Mary Beine fr 1 1 21:06.00 21:06.00 00:00.00
2 176 Ally Heitpas fr 2 3 21:10.00 42:16.00 00:04.00
3 158 Hannah Anderson so 5 8 21:30.13 1:03:46.13 00:24.13
4 197 Anna Soriano fr 18 26 22:48.67 1:26:34.80 01:42.67
5 171 Ann Elapunkal fr 22 48 23:00.64 1:49:35.44 01:54.64
6 185 Mira Marchioretto so 24 72 23:05.88 2:12:41.32 01:59.88
7 168 Alayna Connolly fr 25 97 23:06.51 2:35:47.83 02:00.51
8 167 Molly Clinnin fr More Than 7 23:19.33 2:59:07.16 02:13.33
9 206 Lia Zappala fr More Than 7 23:29.52 3:22:36.68 02:23.52
10 170 Eleni Eisenhart so More Than 7 23:42.24 3:46:18.92 02:36.24
11 163 Maria Boleaga fr More Than 7 23:54.25 4:10:13.17 02:48.25
12 190 Amber Murphy so More Than 7 23:56.11 4:34:09.28 02:50.11
13 175 Marianne Harris so More Than 7 24:08.93 4:58:18.21 03:02.93
14 159 Jessica Arcisz fr More Than 7 24:20.40 5:22:38.61 03:14.40
15 181 Patricia Kunsman fr More Than 7 26:20.26 5:48:58.87 05:14.26
16 162 Danielle Bluder so More Than 7 26:42.30 6:15:41.17 05:36.30
17 177 Robyn Henderson so More Than 7 27:18.08 6:42:59.25 06:12.08
Highland Park HS Finish Position - 3
Team Score (places): 116 Team Score (times): 1:53:39.55 Average Time: 22:43.91
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 693 Monica Mocogni so 3 3 21:13.10 21:13.10 00:00.00
2 679 Lindsay Friedman fr 11 14 22:01.97 43:15.07 00:48.87
3 690 Ruth Libowsky so 33 47 23:26.91 1:06:41.98 02:13.81
4 697 Lily Pickus fr 34 81 23:28.65 1:30:10.63 02:15.55
5 689 Sydney Levenfeld fr 35 116 23:28.92 1:53:39.55 02:15.82
6 704 Joanna Sun so 37 153 23:32.11 2:17:11.66 02:19.01
7 683 Lucy Hoffman so 41 194 23:35.22 2:40:46.88 02:22.12
8 678 Victoria Fishman so More Than 7 23:44.60 3:04:31.48 02:31.50
9 680 Ari Goldwasser fr More Than 7 24:16.33 3:28:47.81 03:03.23
10 670 Sasha Becker so More Than 7 24:47.26 3:53:35.07 03:34.16
Jones College Prep Finish Position - 4
Team Score (places): 131 Team Score (times): 1:54:34.98 Average Time: 22:55.00
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 793 Julia Umlaut-Muller so 4 4 21:14.47 21:14.47 00:00.00
2 782 Jennifer Geary fr 13 17 22:09.32 43:23.79 00:54.85
3 792 Danielle Torrise so 30 47 23:22.72 1:06:46.51 02:08.25
4 788 Daisy Mora fr 31 78 23:25.52 1:30:12.03 02:11.05
5 786 Rebecca Maas fr 53 131 24:22.95 1:54:34.98 03:08.48
6 778 Abigail Burrus fr 68 199 25:15.39 2:19:50.37 04:00.92
Glenbrook South HS Finish Position - 5
Team Score (places): 152 Team Score (times): 1:56:05.87 Average Time: 23:13.17
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 507 Michelle Dume so 15 15 22:20.58 22:20.58 00:00.00
2 500 Karla Arcos so 27 42 23:11.37 45:31.95 00:50.79
3 499 Emily Wyland fr 29 71 23:14.49 1:08:46.44 00:53.91
4 519 Grace McCune fr 39 110 23:33.85 1:32:20.29 01:13.27
5 518 Yasi Mansoorieh fr 42 152 23:45.58 1:56:05.87 01:25.00
6 533 Megan Warshawsky so 45 197 23:58.43 2:20:04.30 01:37.85
7 502 Gabriela Majcher fr 62 259 24:47.19 2:44:51.49 02:26.61
8 524 Christina Piron fr More Than 7 25:49.01 3:10:40.50 03:28.43
9 513 Martha Ingallinera fr More Than 7 26:59.26 3:37:39.76 04:38.68
10 530 Cooper Theriault fr More Than 7 27:24.32 4:05:04.08 05:03.74
11 528 Maya Shafer fr More Than 7 28:27.34 4:33:31.42 06:06.76
12 508 Sophie Gomez so More Than 7 28:29.85 5:02:01.27 06:09.27
13 516 Minji Kim fr More Than 7 31:17.28 5:33:18.55 08:56.70
Harlem High School Finish Position - 6
Team Score (places): 161 Team Score (times): 1:56:58.91 Average Time: 23:23.78
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 607 Ana Jenkins fr 23 23 23:03.47 23:03.47 00:00.00
2 633 Christi Trommels so 26 49 23:11.25 46:14.72 00:07.78
3 604 Morgan Hume so 28 77 23:12.93 1:09:27.65 00:09.46
4 618 Morgan Olson so 40 117 23:34.70 1:33:02.35 00:31.23
5 595 Paige Downing so 44 161 23:56.56 1:56:58.91 00:53.09
6 635 Karli Vincent so 48 209 24:11.21 2:21:10.12 01:07.74
7 627 Carolynn Schaefer fr 50 259 24:20.17 2:45:30.29 01:16.70
Leyden HS Finish Position - 7
Team Score (places): 180 Team Score (times): 1:57:01.18 Average Time: 23:24.24
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 944 Michelle Fuentes so 6 6 21:31.11 21:31.11 00:00.00
2 972 Angela Pyrdol so 14 20 22:19.01 43:50.12 00:47.90
3 951 Autumn Hankins fr 49 69 24:12.09 1:08:02.21 02:40.98
4 947 Jocelyn Gonzalez so 54 123 24:25.13 1:32:27.34 02:54.02
5 939 Jessica Ayala fr 57 180 24:33.84 1:57:01.18 03:02.73
6 958 Paulina Kuzak fr 71 251 26:24.11 2:23:25.29 04:53.00
7 949 Maribel Granda fr 72 323 26:42.62 2:50:07.91 05:11.51
Glenbrook North HS Finish Position - 8
Team Score (places): 215 Team Score (times): 1:59:11.80 Average Time: 23:50.36
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 408 Grace Kornicky fr 16 16 22:21.48 22:21.48 00:00.00
2 439 Sofia Sarmiento so 38 54 23:33.62 45:55.10 01:12.14
3 411 Amy Lakowski so 47 101 24:08.10 1:10:03.20 01:46.62
4 387 Jordan Crane fr 55 156 24:27.30 1:34:30.50 02:05.82
5 440 Julie Scott so 59 215 24:41.30 1:59:11.80 02:19.82
6 445 Jenna Sonshine fr 61 276 24:43.49 2:23:55.29 02:22.01
7 433 Thalia Prost so 69 345 25:19.13 2:49:14.42 02:57.65
8 398 Molly Hansen so More Than 7 25:27.08 3:14:41.50 03:05.60
9 453 Katy Wong so More Than 7 25:39.82 3:40:21.32 03:18.34
10 436 Emily Redstone fr More Than 7 25:48.62 4:06:09.94 03:27.14
11 395 Ilana Goldberg so More Than 7 25:48.84 4:31:58.78 03:27.36
12 393 Annabel Frame fr More Than 7 26:26.98 4:58:25.76 04:05.50
13 442 Harper Simpson so More Than 7 28:16.16 5:26:41.92 05:54.68
14 412 Alyssa Landauer so More Than 7 28:35.91 5:55:17.83 06:14.43
15 437 Danielle Rothschild fr More Than 7 30:09.29 6:25:27.12 07:47.81
16 389 Kriztina Dagrizikos so More Than 7 30:36.78 6:56:03.90 08:15.30
17 431 Emma Pfaff fr More Than 7 30:40.19 7:26:44.09 08:18.71
18 409 Kelly Kost fr More Than 7 30:49.56 7:57:33.65 08:28.08
19 391 Kelly Dobbins fr More Than 7 32:59.96 8:30:33.61 10:38.48
20 432 Diana Powers fr More Than 7 33:19.89 9:03:53.50 10:58.41
21 455 Sydney Zucker fr More Than 7 33:41.40 9:37:34.90 11:19.92
22 381 Hana Bezark fr More Than 7 33:50.62 10:11:25.52 11:29.14
Argo Finish Position - 9
Team Score (places): 229 Team Score (times): 2:00:28.10 Average Time: 24:05.62
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 15 Crystal Flores so 17 17 22:46.36 22:46.36 00:00.00
2 33 Julisa Salazar fr 32 49 23:26.54 46:12.90 00:40.18
3 11 Maribel Delatorre so 51 100 24:20.86 1:10:33.76 01:34.50
4 9 Lizette Cruz so 63 163 24:49.14 1:35:22.90 02:02.78
5 19 Jennifer Gonzalez so 66 229 25:05.20 2:00:28.10 02:18.84
6 4 Yoselin Benitez fr 75 304 27:28.68 2:27:56.78 04:42.32
Evanston Township HS Finish Position - 10
Team Score (places): 255 Team Score (times): 2:01:21.17 Average Time: 24:16.23
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 314 Emma Sonder so 43 43 23:45.82 23:45.82 00:00.00
2 270 Jessie Caines so 46 89 24:03.12 47:48.94 00:17.30
3 262 Gabby Abrams fr 52 141 24:22.87 1:12:11.81 00:37.05
4 292 Jillian Kohn fr 56 197 24:31.69 1:36:43.50 00:45.87
5 308 Grace Phillips so 58 255 24:37.67 2:01:21.17 00:51.85
6 317 Mamie Tabet so 60 315 24:43.00 2:26:04.17 00:57.18
7 305 Ally Nortz jr 67 382 25:13.19 2:51:17.36 01:27.37
8 312 Elaine Simon so More Than 7 25:43.26 3:17:00.62 01:57.44
9 315 Lizzie Springer so More Than 7 27:01.02 3:44:01.64 03:15.20
10 279 Monica Dougherty so More Than 7 28:46.51 4:12:48.15 05:00.69
Hinsdale South Finish Position - 11
Team Score (places): 270 Team Score (times): 2:07:32.21 Average Time: 25:30.44
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 760 Mckinsey Hultmark so 19 19 22:51.88 22:51.88 00:00.00
2 748 Alivia Blumenstein so 36 55 23:31.86 46:23.74 00:39.98
3 764 Natalie Lyster fr 65 120 24:58.76 1:11:22.50 02:06.88
4 752 Brenna Budaitis so 73 193 27:07.56 1:38:30.06 04:15.68
5 762 Samantha Kazlauciunaitefr 77 270 29:02.15 2:07:32.21 06:10.27
6 775 Gianna Vanchieri fr 79 349 30:58.85 2:38:31.06 08:06.97
Bremen HS Finish Position - 12
Team Score (places): 362 Team Score (times): 2:16:06.40 Average Time: 27:13.28
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 81 Ashley Davis fr 64 64 24:56.66 24:56.66 00:00.00
2 77 Aurora Aguilar so 70 134 25:23.16 50:19.82 00:26.50
3 89 Yesenia Mejia so 74 208 27:19.50 1:17:39.32 02:22.84
4 79 Alondra Carrillo fr 76 284 28:21.12 1:46:00.44 03:24.46
5 83 Vanessa Guerrero fr 78 362 30:05.96 2:16:06.40 05:09.30
Dundee Crown Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 214 Lena Hemmer fr Less Than 5 25:02.93 25:02.93 00:00.00
2 224 Isabel Rodriguez fr Less Than 5 25:56.60 50:59.53 00:53.67
3 213 Jacqueline Guerro fr Less Than 5 27:24.27 1:18:23.80 02:21.34
Marian Catholic HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1021 Nicole Dryanski so Less Than 5 21:38.29 21:38.29 00:00.00
2 1020 Kristin Dryanski so Less Than 5 21:38.43 43:16.72 00:00.14
3 1030 Emily Metzger so Less Than 5 27:51.03 1:11:07.75 06:12.74
4 1025 Debbie Kistner fr Less Than 5 27:58.26 1:39:06.01 06:19.97
Morgan Park HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1209 Kelsey Ferguson so Less Than 5 26:18.83 26:18.83 00:00.00
2 1216 Tiera Townsend so Less Than 5 27:11.78 53:30.61 00:52.95
3 1215 Olivia Price so Less Than 5 27:15.76 1:20:46.37 00:56.93
Top
Detail Team Results - Girls
Frosh/Soph Girls
White Divsion
Prospect HS Finish Position - 1
Team Score (places): 19 Team Score (times): 1:42:24.76 Average Time: 20:28.95
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1654 Hannah Getschman fr 1 1 19:27.00 19:27.00 00:00.00
2 1677 Ellen Siefke fr 2 3 20:15.06 39:42.06 00:48.06
3 1681 Maggie Sullivan fr 3 6 20:22.99 1:00:05.05 00:55.99
4 1648 Gina Burck so 5 11 20:51.67 1:20:56.72 01:24.67
5 1649 Sarah Busby so 8 19 21:28.04 1:42:24.76 02:01.04
6 1669 Damira McPherson so 13 32 21:48.76 2:04:13.52 02:21.76
7 1655 Caroline Hempleman fr 14 46 21:55.50 2:26:09.02 02:28.50
Park Ridge (Maine South) Finish Position - 2
Team Score (places): 47 Team Score (times): 1:47:09.76 Average Time: 21:25.95
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1624 Mirae Mastrolonardo so 4 4 20:36.70 20:36.70 00:00.00
2 1604 Siobhan Colleran fr 6 10 21:12.99 41:49.69 00:36.29
3 1617 Connie Kelly fr 9 19 21:34.75 1:03:24.44 00:58.05
4 1612 Brynne Hartfelder sr 12 31 21:44.96 1:25:09.40 01:08.26
5 1623 Sarah Major fr 16 47 22:00.36 1:47:09.76 01:23.66
6 1632 Claire Prendergast fr 17 64 22:07.08 2:09:16.84 01:30.38
7 1605 Natalie Dobbins fr 22 86 22:36.56 2:31:53.40 01:59.86
8 1637 Jessica Spratley jr More Than 7 22:47.28 2:54:40.68 02:10.58
9 1621 Ellen Longman fr More Than 7 23:21.23 3:18:01.91 02:44.53
10 1638 Emma Stetzenmeyer fr More Than 7 23:24.26 3:41:26.17 02:47.56
11 1615 Julia Kashul sr More Than 7 23:37.82 4:05:03.99 03:01.12
12 1634 Mary Rozny sr More Than 7 24:19.20 4:29:23.19 03:42.50
13 1618 Sinead Kelly fr More Than 7 24:55.09 4:54:18.28 04:18.39
14 1640 Sabrina Tamas fr More Than 7 25:09.71 5:19:27.99 04:33.01
15 1608 Rachel Frank fr More Than 7 25:10.12 5:44:38.11 04:33.42
16 1643 Julia Tobin sr More Than 7 25:26.83 6:10:04.94 04:50.13
17 1635 Elaina Rubeo sr More Than 7 25:45.66 6:35:50.60 05:08.96
18 1631 Lauren Pentz sr More Than 7 25:57.22 7:01:47.82 05:20.52
19 1630 Isabel Pena fr More Than 7 25:58.68 7:27:46.50 05:21.98
20 1609 Paula Gawedzki sr More Than 7 26:18.67 7:54:05.17 05:41.97
21 1639 Jessica Strzepka sr More Than 7 27:13.80 8:21:18.97 06:37.10
22 1625 Haley McDill sr More Than 7 28:37.08 8:49:56.05 08:00.38
Saint Ignatius College Prep Finish Position - 3
Team Score (places): 65 Team Score (times): 1:49:26.31 Average Time: 21:53.26
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1821 Clare Egan so 7 7 21:23.08 21:23.08 00:00.00
2 1872 Clare Sullivan fr 10 17 21:40.83 43:03.91 00:17.75
3 1834 Isabel Irvine fr 11 28 21:40.95 1:04:44.86 00:17.87
4 1852 Caroline McGowan fr 18 46 22:15.41 1:27:00.27 00:52.33
5 1825 Madeline Giella so 19 65 22:26.04 1:49:26.31 01:02.96
6 1832 Caroline Herman so 21 86 22:35.74 2:12:02.05 01:12.66
7 1823 Mallory Fitzpatrick fr 30 116 22:59.69 2:35:01.74 01:36.61
8 1826 Roisin Goebelbecker fr More Than 7 23:00.85 2:58:02.59 01:37.77
9 1831 Jessica Helon fr More Than 7 23:20.03 3:21:22.62 01:56.95
10 1863 Kelly Riley fr More Than 7 24:54.75 3:46:17.37 03:31.67
11 1822 Erin Egan fr More Than 7 26:08.22 4:12:25.59 04:45.14
Willowbrook HS Finish Position - 4
Team Score (places): 156 Team Score (times): 1:55:21.70 Average Time: 23:04.34
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2146 Elizabeth Pegler fr 20 20 22:32.48 22:32.48 00:00.00
2 2135 Britannia Horn so 25 45 22:45.79 45:18.27 00:13.31
3 2138 Gloria Johnson fr 32 77 23:05.42 1:08:23.69 00:32.94
4 2130 Lexi Cazarez fr 36 113 23:20.94 1:31:44.63 00:48.46
5 2131 Kayla Denwood fr 43 156 23:37.07 1:55:21.70 01:04.59
6 2152 Stephanie Wohnrade fr 52 208 24:39.56 2:20:01.26 02:07.08
Niles West HS Finish Position - 5
Team Score (places): 167 Team Score (times): 1:55:58.11 Average Time: 23:11.62
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1285 Priscila Membreno so 27 27 22:56.39 22:56.39 00:00.00
2 1247 Summer Brunson so 33 60 23:12.50 46:08.89 00:16.11
3 1292 Courtney Nielsen so 34 94 23:12.94 1:09:21.83 00:16.55
4 1300 Jamie Rohn so 35 129 23:14.76 1:32:36.59 00:18.37
5 1244 Stephanie Ancateu so 38 167 23:21.52 1:55:58.11 00:25.13
6 1250 Kayla Camburn so 39 206 23:24.71 2:19:22.82 00:28.32
7 1278 Melanie Kleppin so 41 247 23:26.93 2:42:49.75 00:30.54
8 1265 Brenda Guan fr More Than 7 23:27.58 3:06:17.33 00:31.19
9 1311 Rachel Traisman so More Than 7 25:29.98 3:31:47.31 02:33.59
10 1282 Susie Lee so More Than 7 25:44.78 3:57:32.09 02:48.39
11 1273 Shireen Husami fr More Than 7 25:48.02 4:23:20.11 02:51.63
12 1248 Mukti Bulsara so More Than 7 25:48.91 4:49:09.02 02:52.52
13 1267 Casey Goodwin so More Than 7 25:51.53 5:15:00.55 02:55.14
14 1299 Tati Rodriguez fr More Than 7 25:52.64 5:40:53.19 02:56.25
15 1312 Vicki Triovolas fr More Than 7 26:12.20 6:07:05.39 03:15.81
16 1297 Lisa Rayan so More Than 7 26:30.13 6:33:35.52 03:33.74
17 1245 Amelia Banini fr More Than 7 26:38.10 7:00:13.62 03:41.71
18 1290 Kayla Mularkey fr More Than 7 27:34.06 7:27:47.68 04:37.67
19 1264 Dominique Grey so More Than 7 32:40.50 8:00:28.18 09:44.11
Northside College Prep Finish Position - 6
Team Score (places): 168 Team Score (times): 1:56:35.99 Average Time: 23:19.20
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1401 Caroline Owens fr 23 23 22:40.03 22:40.03 00:00.00
2 1409 Emmy Velasco so 24 47 22:43.96 45:23.99 00:03.93
3 1405 Lucy Schaefer fr 28 75 22:59.41 1:08:23.40 00:19.38
4 1412 Kristin Wojcik so 40 115 23:25.61 1:31:49.01 00:45.58
5 1407 Lily Sperry fr 53 168 24:46.98 1:56:35.99 02:06.95
6 1402 Miriam Pierce fr 55 223 24:56.36 2:21:32.35 02:16.33
7 1390 Hannah Kim so 61 284 25:27.37 2:46:59.72 02:47.34
Oak Forest HS Finish Position - 7
Team Score (places): 205 Team Score (times): 1:58:33.86 Average Time: 23:42.77
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1491 Abby Correa so 26 26 22:48.38 22:48.38 00:00.00
2 1506 Jessy Sandoval fr 37 63 23:21.42 46:09.80 00:33.04
3 1500 Guadalupe Jimenez so 46 109 23:54.28 1:10:04.08 01:05.90
4 1511 Jenny Walsh so 47 156 24:11.90 1:34:15.98 01:23.52
5 1505 Valerie Ramos so 49 205 24:17.88 1:58:33.86 01:29.50
6 1512 Marissa Zamiar so 50 255 24:24.77 2:22:58.63 01:36.39
7 1494 Kelsey Golk fr 66 321 27:11.51 2:50:10.14 04:23.13
8 1490 Ava Bewley fr More Than 7 29:32.17 3:19:42.31 06:43.79
Queen of Peace Finish Position - 8
Team Score (places): 208 Team Score (times): 1:59:52.10 Average Time: 23:58.42
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1717 Karina Farvela fr 15 15 21:58.41 21:58.41 00:00.00
2 1726 Sarah Risley so 29 44 22:59.62 44:58.03 01:01.21
3 1714 Natalie Characa fr 51 95 24:38.62 1:09:36.65 02:40.21
4 1713 Michelle Budz so 56 151 25:01.48 1:34:38.13 03:03.07
5 1722 Kristen Knapczyk so 57 208 25:13.97 1:59:52.10 03:15.56
6 1723 Christine Manika so 63 271 26:35.84 2:26:27.94 04:37.43
7 1724 Katie Manika so 68 339 33:05.02 2:59:32.96 11:06.61
Zion Benton HS Finish Position - 9
Team Score (places): 250 Team Score (times): 2:01:45.64 Average Time: 24:21.13
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2243 Natalie Liewehr fr 42 42 23:28.42 23:28.42 00:00.00
2 2259 Halie Weaver so 44 86 23:38.72 47:07.14 00:10.30
3 2221 Ana Beck fr 45 131 23:50.36 1:10:57.50 00:21.94
4 2239 Riley Isaac so 59 190 25:22.75 1:36:20.25 01:54.33
5 2234 Maira Gonzalez so 60 250 25:25.39 2:01:45.64 01:56.97
6 2223 Karolina Boren so 64 314 26:44.47 2:28:30.11 03:16.05
7 2237 Sabrina Henderson fr 69 383 33:43.08 3:02:13.19 10:14.66
Resurrection College Prep HS Finish Position - 10
Team Score (places): 253 Team Score (times): 2:02:51.53 Average Time: 24:34.31
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1731 Morgan Crivlare fr 31 31 23:01.69 23:01.69 00:00.00
2 1741 Ann Marie Holmes so 48 79 24:17.68 47:19.37 01:15.99
3 1748 Alexis Luz fr 54 133 24:47.78 1:12:07.15 01:46.09
4 1749 Annie McAleer fr 58 191 25:14.77 1:37:21.92 02:13.08
5 1730 Adriana Casas fr 62 253 25:29.61 2:02:51.53 02:27.92
6 1751 Anne Nanninga so 65 318 26:46.29 2:29:37.82 03:44.60
7 1756 Alaina Pluhar so 67 385 27:20.26 2:56:58.08 04:18.57
8 1761 Emily Toomey so More Than 7 27:28.54 3:24:26.62 04:26.85
9 1762 Halle Winkler so More Than 7 29:27.49 3:53:54.11 06:25.80
10 1728 Jenny Andrade fr More Than 7 31:17.20 4:25:11.31 08:15.51
Niles North HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1237 Maddy Valente fr Less Than 5 22:35.08 22:35.08 00:00.00
2 1224 Emma Eschker so Less Than 5 23:52.68 46:27.76 01:17.60
3 1232 Nicole Knudson fr Less Than 5 24:54.36 1:11:22.12 02:19.28
Round Lake HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1767 Stephanie Arroyo so Less Than 5 25:00.64 25:00.64 00:00.00
2 1774 Joanne Nguyen fr Less Than 5 29:36.88 54:37.52 04:36.24
3 1770 Nayali Hernandez so Less Than 5 29:49.00 1:24:26.52 04:48.36
Saint Viator HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1943 Maria Dugo fr Less Than 5 22:13.20 22:13.20 00:00.00
2 1941 Katie Cooley fr Less Than 5 23:16.23 45:29.43 01:03.03
3 1946 Kelly Kompanowski fr Less Than 5 24:11.00 1:09:40.43 01:57.80
Wauconda Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2062 Maren Dewyze fr Less Than 5 22:09.27 22:09.27 00:00.00
2 2065 Ashley Heath so Less Than 5 23:02.69 45:11.96 00:53.42
3 2073 Rachel Thompson so Less Than 5 23:49.66 1:09:01.62 01:40.39
Woodstock North Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2190 Kailey Rivenburgh so Less Than 5 20:41.30 20:41.30 00:00.00
2 2186 Briana Baltes fr Less Than 5 21:12.10 41:53.40 00:30.80
Woodstock Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2202 Cody Brand so Less Than 5 22:05.81 22:05.81 00:00.00
2 2203 Nora Brown fr Less Than 5 24:47.49 46:53.30 02:41.68