Pat Savage Invitational
Pat Savage Invitational
October 03, 2015
Runner's Edge Race Timing Runner's Edge Race Timing
Table of Contents
Finish List - Girls - Varsity Girls
Team Summary - Girls - Varsity Girls
Team Detail - Girls - Varsity Girls
Top
Overall Finish List - Girls
Varsity Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
1 1 3007 Kate Jacobs Woodstock 18:18.15 6:06/M jr
2 2 2820 Hailey Hansen Trinity 18:37.38 6:12/M so
3 3 317 Emma Dzwierzynski Evanston Township 18:38.45 6:13/M jr
4 4 1417 Emma Makowski Montini Catholic 18:49.22 6:16/M sr
5 5 1425 Gianna Salzbrunn Montini Catholic 18:50.26 6:17/M sr
6 6 1999 Nicole Camburn Niles West 18:51.55 6:17/M sr
7 7 91 Sara McCoy Chicago Northside College Prep 18:53.44 6:18/M so
8 8 1413 Lauren Denemark Montini Catholic 19:00.06 6:20/M sr
9 9 358 Enyaeva Michelin Evanston Township 19:01.85 6:20/M so
10 10 76 Fiona Casey Chicago Northside College Prep 19:04.32 6:21/M jr
11 (< 5) 727 Rachel Huwe Harlem 19:04.84 6:21/M sr
12 11 921 Julie Kupiec Lake Park 19:05.97 6:22/M jr
13 12 1012 Estefania Ramirez Leyden 19:08.81 6:23/M sr
14 13 933 Abigail Rodriguez Lake Park 19:09.98 6:23/M fr
15 14 161 Kelley Osborn Deerfield 19:10.63 6:23/M so
16 15 1438 Ashley Canner Mother McAuley 19:14.13 6:25/M sr
17 16 2245 Abby Cain Oswego East 19:16.84 6:25/M sr
18 (< 5) 2783 Caroline Young Taft 19:17.24 6:26/M fr
19 17 2811 Emma Creviston Trinity 19:17.45 6:26/M so
20 18 1435 Ashley Bryja Mother McAuley 19:17.52 6:26/M jr
21 19 1721 Eliza Tilson New Trier 19:17.98 6:26/M so
22 20 2390 Molly Leeney Prospect 19:20.84 6:27/M jr
23 21 2255 Alexis Henz Oswego East 19:26.76 6:29/M jr
24 22 1681 Jackie O'Brien New Trier 19:29.17 6:30/M sr
25 23 2251 Abby Flammersfeld Oswego East 19:33.37 6:31/M so
26 24 351 Sophie Levine Evanston Township 19:34.58 6:31/M so
27 25 1393 Yarely Robledo Mather 19:35.39 6:32/M jr
28 26 2813 Emily Doyle Trinity 19:35.51 6:32/M sr
29 (< 5) 1077 Alyssa Hui Lincoln Park 19:35.68 6:32/M sr
30 27 2270 Kendra Standish Oswego East 19:37.69 6:32/M so
31 28 1242 Allie Zahn Loyola Academy 19:41.99 6:34/M jr
32 29 2209 Megan Choi Oswego 19:44.70 6:35/M jr
33 30 2823 Paige Jaffe Trinity 19:46.60 6:35/M sr
34 31 3016 Amy Zhang Woodstock 19:46.78 6:35/M sr
35 32 2224 Julia Manzano Oswego 19:47.30 6:36/M sr
36 33 2236 Jenna Yakesh Oswego 19:47.50 6:36/M jr
37 34 2867 Sarai Vargas Von Steuben 19:48.25 6:36/M so
38 35 2674 Payton McDonnell Saint Viator 19:49.68 6:36/M fr
39 36 74 Stephanie Burdin Chicago Northside College Prep 19:49.79 6:36/M fr
40 37 2384 Molly Heil Prospect 19:50.60 6:37/M jr
41 38 2032 Diana Panoutsos Niles West 19:56.58 6:39/M fr
42 39 3001 Kayla Deegan Woodstock 20:01.55 6:40/M so
43 40 333 Hannah Hayat Evanston Township 20:02.49 6:41/M sr
44 41 2215 Caitlin Guist Oswego 20:04.88 6:41/M fr
45 42 2014 Danielle Karp Niles West 20:05.59 6:42/M sr
46 43 2381 Elizabeth Galloway Prospect 20:06.83 6:42/M jr
47 44 2272 Shannon Weizeorick Oswego East 20:06.85 6:42/M fr
48 45 907 Jenny Ayala Lake Park 20:07.81 6:42/M so
49 46 1173 Kk Connolly Loyola Academy 20:08.25 6:43/M jr
50 47 1698 Isabelle Robbins New Trier 20:08.65 6:43/M sr
51 48 73 Sylwia Balata Chicago Northside College Prep 20:10.25 6:43/M jr
52 49 2033 Kathllen Park Niles West 20:10.96 6:43/M sr
53 50 1422 Mary O'Brien Montini Catholic 20:13.09 6:44/M jr
54 (< 5) 2904 Lily Sanchez Wauconda 20:14.03 6:45/M fr
55 51 2240 Madison Boissiere Oswego East 20:16.04 6:45/M sr
56 52 909 Kaela Beugnet Lake Park 20:17.67 6:46/M sr
57 53 2019 Merima MacKic Niles West 20:18.29 6:46/M jr
58 54 996 Katherine Hinojosa Leyden 20:18.59 6:46/M sr
59 55 2221 Sydney Luchyn Oswego 20:18.95 6:46/M fr
60 56 2532 Brigid Bendig Saint Ignatius College Prep 20:19.47 6:46/M jr
61 57 2584 Mary Meg Valentine Saint Ignatius College Prep 20:19.47 6:46/M sr
62 58 2229 Kacie Moran Oswego 20:19.94 6:46/M jr
63 59 80 Erin Franke Chicago Northside College Prep 20:23.38 6:48/M fr
64 60 1513 Tara O'Malley Mother McAuley 20:25.28 6:48/M so
65 61 2234 Jaycie Simon Oswego 20:26.33 6:49/M fr
66 62 2562 Emma McGarrity Saint Ignatius College Prep 20:27.19 6:49/M fr
67 63 1391 Rebecca Odusola Mather 20:27.57 6:49/M jr
68 64 2386 Veronica Holloway Prospect 20:27.73 6:49/M sr
69 65 2243 Ashley Buado Oswego East 20:30.12 6:50/M sr
70 66 772 Kiki Twardosz Hinsdale South 20:32.03 6:51/M so
71 67 81 Erin Goldman Chicago Northside College Prep 20:32.35 6:51/M fr
72 68 2990 Victoria Palma Willowbrook 20:33.82 6:51/M fr
73 (> 7) 2232 Isabelle Santiago Oswego 20:34.16 6:51/M so
74 69 1491 Keeley Leary Mother McAuley 20:34.28 6:51/M so
75 70 1212 Caroline McKinley Loyola Academy 20:35.42 6:52/M sr
76 71 1488 Maddie Knightly Mother McAuley 20:36.54 6:52/M fr
77 72 365 Grace Naquin Evanston Township 20:37.98 6:52/M fr
78 73 94 Anna Pasek Chicago Northside College Prep 20:38.12 6:53/M jr
79 74 1424 Lea Ritchie Montini Catholic 20:38.99 6:53/M so
80 75 168 Molly Segall Deerfield 20:38.99 6:53/M so
81 76 1194 Emma Huettl Loyola Academy 20:40.48 6:53/M fr
82 77 757 Neha Chinwalla Hinsdale South 20:41.09 6:54/M so
83 78 925 Hannah Morrison Lake Park 20:41.45 6:54/M jr
84 (< 5) 1072 Ruby Flores Lincoln Park 20:44.14 6:55/M sr
85 79 2401 Cassidy Selep Prospect 20:44.65 6:55/M sr
86 80 1130 Daniela Tovar Lindblom Math & Science Academy 20:46.46 6:55/M so
87 81 764 Elizabeth Lowery Hinsdale South 20:46.78 6:55/M so
88 82 1411 Akayna Calkins Montini Catholic 20:46.86 6:55/M sr
89 83 2557 Natalia Luna Saint Ignatius College Prep 20:47.25 6:56/M sr
90 84 1198 Lorelei Jaeger Loyola Academy 20:47.40 6:56/M fr
91 85 1169 Katie Carroll Loyola Academy 20:47.52 6:56/M fr
92 86 1674 Rani Mehta New Trier 20:48.11 6:56/M jr
93 87 1237 Grace Udelhofen Loyola Academy 20:48.69 6:56/M so
94 88 151 Jordyn Jensen Deerfield 20:50.39 6:57/M sr
95 89 314 Maya Crowe-Barnes Evanston Township 20:50.62 6:57/M sr
96 90 1019 Misia Szelazek Leyden 20:51.99 6:57/M sr
97 91 2535 Elizabeth Brumfield Saint Ignatius College Prep 20:52.09 6:57/M so
98 92 1016 Jasmine Salvador-Diaz Leyden 20:52.63 6:57/M jr
99 93 762 Sydney Locke Hinsdale South 20:53.72 6:58/M sr
100 94 983 Anmar Cabral Leyden 20:54.51 6:58/M so
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
101 (< 5) 2902 Erin Levon Wauconda 20:56.69 6:59/M jr
102 (< 5) 2761 Veronica Deane Taft 20:58.52 6:59/M sr
103 (< 5) 816 Beatriz Flores Hubbard 20:59.23 7:00/M sr
104 95 3051 Amanda Valdes-Garcia Woodstock North 21:00.44 7:00/M so
105 (> 7) 1177 Mary Clare Donnelly Loyola Academy 21:00.51 7:00/M so
106 96 2541 Olivia Coletta Saint Ignatius College Prep 21:01.42 7:00/M jr
107 97 2833 Bridget O'Bryan Trinity 21:02.01 7:01/M fr
108 98 3 Michelle Benitez Argo Community 21:02.49 7:01/M jr
109 99 10 Karla Enciso Argo Community 21:03.50 7:01/M so
110 (> 7) 1200 Katie Kelsh Loyola Academy 21:04.86 7:01/M sr
111 100 2673 Brianna MastrodomenicoSaint Viator 21:05.39 7:02/M so
112 101 2547 Abby Gaughan Saint Ignatius College Prep 21:05.63 7:02/M so
113 102 165 Payton Sassano Deerfield 21:06.92 7:02/M sr
114 103 272 Mariah Torres Eric Solorio Academy 21:07.89 7:02/M so
115 (> 7) 1195 Chloe Huh Loyola Academy 21:08.89 7:03/M fr
116 104 2668 Maura Hogaboom Saint Viator 21:09.79 7:03/M fr
117 105 1669 Molly Maloney New Trier 21:10.26 7:03/M jr
118 106 2671 Megan Lifka Saint Viator 21:11.97 7:04/M so
119 107 2660 Claire Bottcher Saint Viator 21:13.42 7:04/M fr
120 (> 7) 2252 Elyssa Gall Oswego East 21:14.53 7:05/M fr
121 108 260 Deisy Garcia Eric Solorio Academy 21:17.00 7:06/M jr
122 109 763 Rachel Longoria Hinsdale South 21:17.57 7:06/M sr
123 (> 7) 2585 Jenna Winfrey Saint Ignatius College Prep 21:17.73 7:06/M so
124 110 308 Hadley Bushala Evanston Township 21:18.75 7:06/M fr
125 (> 7) 2269 Annie Sims Oswego East 21:19.15 7:06/M jr
126 (> 7) 2218 Katie Iverson Oswego 21:19.52 7:06/M jr
127 111 3012 Izzy Solberg Woodstock 21:20.85 7:07/M jr
128 112 2812 Catherine Doyle Trinity 21:21.29 7:07/M fr
129 113 1637 Courtney Ketchum New Trier 21:21.43 7:07/M jr
130 114 2991 Catherine Pegler Willowbrook 21:21.81 7:07/M so
131 (> 7) 319 Sarina Elenbogen-SiegeEvanston Township 21:22.33 7:07/M sr
132 (> 7) 348 Violet Kuner Evanston Township 21:22.36 7:07/M so
133 115 174 Olivia Westrich Deerfield 21:22.69 7:07/M sr
134 116 1504 Lia Munoz Mother McAuley 21:22.73 7:07/M so
135 (> 7) 397 Eloise Wesenberg Evanston Township 21:23.20 7:08/M jr
136 (> 7) 97 Jessica Salmi Chicago Northside College Prep 21:24.02 7:08/M jr
137 (> 7) 366 Emma Newsham Evanston Township 21:24.46 7:08/M jr
138 117 261 Maria Garcia Eric Solorio Academy 21:25.12 7:08/M sr
139 118 478 Bridget Ritten Fenwick 21:25.49 7:08/M jr
140 119 2444 Maureen Gillespie Resurrection College Prep 21:26.18 7:09/M sr
141 120 2012 Joanne Husary Niles West 21:26.76 7:09/M sr
142 121 1574 Nora Cahill New Trier 21:27.76 7:09/M jr
143 (> 7) 2222 Ashley Mandel Oswego 21:28.20 7:09/M jr
144 (> 7) 2554 Grace Kamholz Saint Ignatius College Prep 21:28.91 7:09/M fr
145 122 927 Lily Nickisch Lake Park 21:29.06 7:10/M sr
146 (> 7) 1741 Emily Wong New Trier 21:29.25 7:10/M jr
147 (> 7) 2254 Halie Heidkamp Oswego East 21:29.27 7:10/M sr
148 123 1362 Katie Serba Marian Catholic 21:29.47 7:10/M sr
149 124 2830 Erin Nelson Trinity 21:29.70 7:10/M sr
150 (> 7) 2805 Grace Brown Trinity 21:31.05 7:10/M so
151 125 147 Jesse Holloway Deerfield 21:32.02 7:11/M sr
152 126 3052 Peyton Wood Woodstock North 21:32.50 7:11/M jr
153 127 2455 Bridget McKenna Resurrection College Prep 21:34.50 7:11/M jr
154 128 1512 Shea O'Malley Mother McAuley 21:35.48 7:12/M sr
155 (> 7) 1485 Allison Keller Mother McAuley 21:35.77 7:12/M so
156 129 131 Nicole Abramson Deerfield 21:36.21 7:12/M sr
157 (> 7) 83 Olivia Hering Chicago Northside College Prep 21:37.16 7:12/M jr
158 130 459 Moira Hillsman Fenwick 21:37.60 7:12/M sr
159 131 2983 Grace Guthrie Willowbrook 21:37.66 7:12/M jr
160 132 2987 Angela Klingelhoffer Willowbrook 21:37.70 7:12/M so
161 (> 7) 401 Hunter Wortmann Evanston Township 21:37.92 7:12/M sr
162 133 1888 Brittany Abrams Niles North 21:38.28 7:13/M jr
163 134 263 Ruth Garcia Eric Solorio Academy 21:38.35 7:13/M so
164 135 2408 Colette Cooney Regina Dominican 21:38.57 7:13/M jr
165 136 2016 Karis Lancaster Niles West 21:39.27 7:13/M so
166 137 1415 Katie Harrington Montini Catholic 21:39.56 7:13/M fr
167 138 1008 Leslie Palacios Leyden 21:39.64 7:13/M sr
168 139 2666 Maddie Fitzpatrick Saint Viator 21:40.12 7:13/M fr
169 140 1905 Teresa Knudson Niles North 21:40.32 7:13/M jr
170 141 1913 Talia Neuhaus Niles North 21:40.34 7:13/M sr
171 (> 7) 1621 Katherine Ho New Trier 21:43.12 7:14/M sr
172 (< 5) 1083 Dana Randall Lincoln Park 21:45.42 7:15/M jr
173 142 2998 Emma Bateman Woodstock 21:46.23 7:15/M jr
174 (> 7) 1724 Alyssa Ulbert New Trier 21:46.57 7:15/M jr
175 (< 5) 1133 Elizabeth Arenas Little Village Lawndale 21:46.75 7:15/M sr
176 143 489 Katie Zawacki Fenwick 21:46.86 7:15/M sr
177 (> 7) 163 Erin Phillips Deerfield 21:48.21 7:16/M sr
178 144 2997 Evelyn Yao Willowbrook 21:48.77 7:16/M so
179 (> 7) 142 Jessica Fisher Deerfield 21:50.91 7:17/M jr
180 (> 7) 1168 Mary Kate Calk Loyola Academy 21:53.14 7:18/M sr
181 (> 7) 1699 Sarah Rocap New Trier 21:53.93 7:18/M jr
182 (> 7) 1656 Caroline Lesniak New Trier 21:55.52 7:18/M jr
183 145 1385 Sama Ablahad Mather 21:55.89 7:18/M jr
184 (> 7) 318 Meg Eisfelder Evanston Township 21:56.91 7:19/M so
185 146 445 Claire Cahill Fenwick 21:57.09 7:19/M jr
186 (> 7) 1487 Elise Knightly Mother McAuley 21:57.83 7:19/M jr
187 (> 7) 1565 Brooke Berceau New Trier 21:58.19 7:19/M jr
188 (> 7) 1690 Ann Pigott New Trier 21:58.29 7:19/M jr
189 (> 7) 1714 Katie Stempel New Trier 21:58.68 7:19/M jr
190 147 23 Theresa Orr Argo Community 22:02.84 7:21/M sr
191 (> 7) 1719 Allison Thabit New Trier 22:04.03 7:21/M jr
192 (> 7) 2220 Abbie Lemley Oswego 22:04.39 7:21/M jr
193 148 1015 Salma Rodriguez Leyden 22:07.96 7:22/M so
194 (> 7) 2023 Lamija Memidzan Niles West 22:08.21 7:23/M jr
195 149 1363 Gisele Smith Marian Catholic 22:09.78 7:23/M so
196 (> 7) 1483 Brenna Keaty Mother McAuley 22:12.33 7:24/M fr
197 (> 7) 1730 Brooke Wanzenberg New Trier 22:12.42 7:24/M jr
198 150 895 Anna Markey Lake Forest Academy 22:12.43 7:24/M so
199 (< 5) 3090 Isabel Popoca Proviso West 22:12.72 7:24/M jr
200 (> 7) 141 Maggie Dudek Deerfield 22:12.76 7:24/M jr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
201 (> 7) 1461 Colleen Flood Mother McAuley 22:12.88 7:24/M fr
202 (> 7) 2225 Alyssa Martin Oswego 22:13.13 7:24/M jr
203 (> 7) 1492 Abby Ludwig Mother McAuley 22:13.24 7:24/M sr
204 (> 7) 1497 Grace McCann Mother McAuley 22:14.12 7:25/M jr
205 (> 7) 1003 Nicole Mora Leyden 22:14.71 7:25/M jr
206 (> 7) 1501 Grace Moran Mother McAuley 22:15.44 7:25/M so
207 (> 7) 1533 Claire Sheehan Mother McAuley 22:16.44 7:25/M fr
208 151 3047 Isabella Mazzanti Woodstock North 22:16.88 7:25/M sr
209 152 2106 Paige Leahy Oak Forest 22:17.95 7:26/M jr
210 153 912 Cynthia Chavez Lake Park 22:18.98 7:26/M jr
211 (> 7) 919 Maggie Jung Lake Park 22:19.13 7:26/M jr
212 154 1 Jocelyn Albor Argo Community 22:19.77 7:26/M sr
213 155 469 Brianna McCormick Fenwick 22:21.97 7:27/M sr
214 (> 7) 310 Grace Carter Evanston Township 22:22.68 7:27/M sr
215 156 471 Cathy Nash Fenwick 22:23.97 7:28/M sr
216 157 477 Annie Ritten Fenwick 22:24.21 7:28/M jr
217 (> 7) 1547 Hanna Zayyad Mother McAuley 22:24.39 7:28/M so
218 (> 7) 1216 Angela Montano Loyola Academy 22:26.94 7:29/M sr
219 158 3004 Megan Hansen Woodstock 22:29.25 7:30/M sr
220 159 1395 Elizabeth Sosa Mather 22:30.99 7:30/M jr
221 (> 7) 2043 Roshni Shah Niles West 22:34.25 7:31/M sr
222 160 2984 Briana Jones Willowbrook 22:34.46 7:31/M so
223 (> 7) 2814 Sara Doyle Trinity 22:35.05 7:32/M jr
224 (> 7) 2052 Jamie Vinesar Niles West 22:36.11 7:32/M jr
225 (> 7) 347 Cassidy Kuebbeler Evanston Township 22:36.14 7:32/M jr
226 (< 5) 732 Skyler Russo-Perry Harlem 22:36.81 7:32/M sr
227 161 2850 Jacqueline Chapman Von Steuben 22:38.51 7:33/M sr
228 162 631 Audrey Potter Glenbrook North 22:39.06 7:33/M sr
229 163 2104 Jaclyn Latocha Oak Forest 22:40.20 7:33/M so
230 (> 7) 1479 Mary Jennings Mother McAuley 22:41.61 7:34/M sr
231 (> 7) 1696 Anne Ridder New Trier 22:41.90 7:34/M jr
232 (> 7) 1447 Cecelia Crane Mother McAuley 22:42.43 7:34/M so
233 (> 7) 2834 Victoria Perez Trinity 22:42.88 7:34/M jr
234 164 2428 Sarah Calkins Resurrection College Prep 22:43.33 7:34/M jr
235 165 903 Judith Villemure Lake Forest Academy 22:44.06 7:35/M sr
236 (> 7) 1628 Margaret Hughes New Trier 22:44.83 7:35/M jr
237 166 27 Angela Richards Argo Community 22:45.27 7:35/M jr
238 (> 7) 1454 Alex Devlin Mother McAuley 22:45.29 7:35/M jr
239 167 2105 Lynette Latocha Oak Forest 22:46.10 7:35/M so
240 168 270 Yaritza Saucedo Eric Solorio Academy 22:47.72 7:36/M jr
241 (> 7) 2826 Fatima Martinez Trinity 22:48.33 7:36/M so
242 (> 7) 460 Ciara Hopkinson Fenwick 22:51.37 7:37/M sr
243 (> 7) 467 Brigid McCann Fenwick 22:53.90 7:38/M sr
244 169 2439 Alex Figueroa Resurrection College Prep 22:56.48 7:39/M sr
245 (> 7) 1455 Kate Doran Mother McAuley 22:57.38 7:39/M so
246 170 893 Kennedy Hayes Lake Forest Academy 22:57.65 7:39/M so
247 171 2989 Diana Mendoza Willowbrook 22:57.81 7:39/M sr
248 (> 7) 1180 Elise Fahrenbach Loyola Academy 22:58.16 7:39/M so
249 (> 7) 1577 Nina Chatrath New Trier 22:58.39 7:39/M jr
250 (< 5) 860 Karla Calderon Kennedy 22:58.63 7:39/M sr
251 (> 7) 1630 Sarah James New Trier 22:59.76 7:40/M sr
252 (> 7) 1539 Maddie Tito Mother McAuley 23:00.04 7:40/M so
253 172 2441 Cristina Gamoboa Resurrection College Prep 23:00.23 7:40/M sr
254 173 1122 Andrea Bossi Lindblom Math & Science Academy 23:00.82 7:40/M jr
255 174 2853 Maria Hatzisavas Von Steuben 23:02.31 7:41/M sr
256 175 2726 Gabriela Caudel Steinmetz 23:04.21 7:41/M fr
257 (> 7) 1723 Victoria Tucker New Trier 23:04.53 7:41/M sr
258 (< 5) 2471 Kinga Sojka Ridgewood 23:05.98 7:42/M jr
259 (> 7) 476 Quinn Reilly Fenwick 23:06.67 7:42/M sr
260 176 2669 Julia Hornberger Saint Viator 23:07.13 7:42/M fr
261 (< 5) 2770 Tyler Knorowski Taft 23:07.27 7:42/M jr
262 177 1123 Loren Escot Lindblom Math & Science Academy 23:07.42 7:42/M so
263 (> 7) 135 Lisa Cenek Deerfield 23:08.56 7:43/M jr
264 178 2866 Monzerate Vargas Von Steuben 23:09.45 7:43/M sr
265 179 3002 Maddie Ferguson Woodstock 23:09.49 7:43/M sr
266 (> 7) 1509 Ciara Nelligan Mother McAuley 23:10.64 7:43/M so
267 (> 7) 2228 Jenna McLaughlin Oswego 23:12.52 7:44/M sr
268 (> 7) 1665 Diana Lungu New Trier 23:12.63 7:44/M sr
269 180 2730 Adriana Espinoza Steinmetz 23:12.94 7:44/M fr
270 181 1893 Jaslin Becerra Niles North 23:13.72 7:44/M so
271 182 1895 Raina Chinitz Niles North 23:14.06 7:45/M sr
272 183 1334 Ashley Brown Marian Catholic 23:16.04 7:45/M jr
273 (> 7) 482 Ania Szeszko Fenwick 23:16.21 7:45/M sr
274 (< 5) 2469 Lina Hawari Ridgewood 23:17.14 7:46/M jr
275 (< 5) 2482 Alondra Alvarez Round Lake 23:18.11 7:46/M sr
276 184 2848 Erika Anderson Von Steuben 23:19.13 7:46/M jr
277 185 892 Katie Dozois Lake Forest Academy 23:20.35 7:47/M jr
278 (> 7) 1682 Olivia O'Bryan New Trier 23:21.44 7:47/M sr
279 186 5 Fabiola Castillo Argo Community 23:23.94 7:48/M sr
280 (> 7) 1688 Sydney Peters New Trier 23:24.49 7:48/M sr
281 (> 7) 2210 Mikaila Couch Oswego 23:24.95 7:48/M jr
282 (< 5) 724 Haleigh Gilligan Harlem 23:26.55 7:49/M jr
283 187 2419 Gracie Simon Regina Dominican 23:28.80 7:49/M jr
284 (> 7) 989 Gabby Castillo Leyden 23:29.75 7:50/M sr
285 (> 7) 2235 Alex Weyrich Oswego 23:30.45 7:50/M jr
286 188 2463 Nicole Suvanto Resurrection College Prep 23:31.45 7:50/M jr
287 (> 7) 1703 Hannah Russell New Trier 23:33.34 7:51/M sr
288 (> 7) 1451 Rena Cudecki Mother McAuley 23:34.06 7:51/M fr
289 (> 7) 1239 Brenna Wall Loyola Academy 23:35.08 7:52/M sr
290 (> 7) 1715 Sophie Stempel New Trier 23:35.66 7:52/M sr
291 (> 7) 140 Mia Dixler Deerfield 23:35.75 7:52/M jr
292 (> 7) 450 Shannon Donnelly Fenwick 23:36.14 7:52/M jr
293 (> 7) 980 Ginani Badillo Leyden 23:36.41 7:52/M jr
294 (< 5) 2898 Laura Cederholm Wauconda 23:37.16 7:52/M jr
295 (> 7) 488 Alexa Zamudio Fenwick 23:37.46 7:52/M sr
296 (> 7) 1662 Emily Lindblad New Trier 23:41.04 7:54/M jr
297 (> 7) 916 Mary Ekstrom Lake Park 23:41.05 7:54/M so
298 (> 7) 470 Marisa Morella Fenwick 23:41.60 7:54/M jr
299 (> 7) 1540 Emily Tonkovich Mother McAuley 23:41.74 7:54/M so
300 189 3049 Samantha Nowakowski Woodstock North 23:42.01 7:54/M so
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
301 (> 7) 146 Alana Hirsch Deerfield 23:42.35 7:54/M sr
302 (> 7) 1013 Giselle Rico Leyden 23:42.65 7:54/M jr
303 (> 7) 139 Claire Cunningham Deerfield 23:42.75 7:54/M jr
304 (< 5) 2500 Evelyn Torres Round Lake 23:43.06 7:54/M sr
305 (> 7) 993 Xitlali Frias Leyden 23:44.19 7:55/M jr
306 (> 7) 2843 Christina Strand Trinity 23:45.63 7:55/M jr
307 (< 5) 870 Calista Stefaniak Kennedy 23:45.70 7:55/M jr
308 190 32 Elizabeth Villasenior Argo Community 23:45.90 7:55/M jr
309 (< 5) 3103 Brittany Bejabeng St. Benedict 23:49.81 7:56/M so
310 191 1924 Lani Stein Niles North 23:52.39 7:57/M jr
311 192 2420 Ellie Spina Regina Dominican 23:54.77 7:58/M sr
312 (> 7) 344 Kendra Klamm Evanston Township 23:55.16 7:58/M jr
313 (> 7) 338 Lily Jones Evanston Township 23:55.35 7:58/M sr
314 (> 7) 1001 Melanie Lopez Leyden 23:55.80 7:58/M jr
315 (> 7) 1445 Colette Conners Mother McAuley 23:57.02 7:59/M jr
316 (> 7) 2037 Ashley Polachira Niles West 23:57.89 7:59/M sr
317 193 1386 Rachel Carlota Medina Mather 24:03.97 8:01/M sr
318 194 2094 Alexis Buben Oak Forest 24:04.49 8:01/M sr
319 (> 7) 360 Emma Milner-Gorvine Evanston Township 24:05.65 8:02/M jr
320 195 2731 Maria Figueroa Steinmetz 24:07.14 8:02/M fr
321 (> 7) 1700 Essi Roininen New Trier 24:07.20 8:02/M sr
322 (> 7) 172 Sarah Simon Deerfield 24:08.81 8:03/M jr
323 (> 7) 918 Kelly Hawkins Lake Park 24:09.31 8:03/M sr
324 196 2409 Caroline Galliani Regina Dominican 24:09.68 8:03/M sr
325 (> 7) 929 Astra Panawa Lake Park 24:09.74 8:03/M jr
326 197 2856 Britney Lux Von Steuben 24:11.95 8:04/M jr
327 198 1358 Mee'Shaunda Roddy Marian Catholic 24:12.21 8:04/M jr
328 199 2851 Adriana Fernandez Von Steuben 24:12.88 8:04/M sr
329 (> 7) 8 Liliana Dominguez Argo Community 24:14.09 8:05/M jr
330 200 602 Sydney Cohen Glenbrook North 24:16.38 8:05/M jr
331 (> 7) 178 Lucy Yellen Deerfield 24:20.35 8:07/M sr
332 (> 7) 21 Karen Martinez Argo Community 24:20.54 8:07/M jr
333 (> 7) 375 Katy Reeves Evanston Township 24:20.57 8:07/M sr
334 (> 7) 2208 Alexis Bartlett Oswego 24:23.15 8:08/M sr
335 (< 5) 723 Amber Fagerstrom Harlem 24:24.93 8:08/M so
336 (> 7) 2214 Alba Graells Oswego 24:25.65 8:08/M jr
337 (> 7) 931 Antea Pela Lake Park 24:25.78 8:08/M jr
338 201 2721 Kienna Bariso Steinmetz 24:26.99 8:09/M fr
339 (> 7) 994 Vanessa Gallegos Leyden 24:27.18 8:09/M jr
340 202 896 Julia Mills Lake Forest Academy 24:28.50 8:09/M sr
341 (> 7) 2678 Shannon Stanczak Saint Viator 24:30.24 8:10/M jr
342 (> 7) 1005 Ali Muro Leyden 24:31.33 8:10/M jr
343 (< 5) 3095 Victoria Mota Proviso West 24:36.57 8:12/M sr
344 (> 7) 936 Jacqueline Zapata Lake Park 24:36.89 8:12/M sr
345 (> 7) 400 Abigail Wolfe Evanston Township 24:38.51 8:13/M jr
346 (> 7) 376 Sophie Reeves Evanston Township 24:40.18 8:13/M sr
347 (> 7) 1568 Madeline Berlinghof New Trier 24:42.47 8:14/M sr
348 (> 7) 1634 Mia Kalt New Trier 24:42.61 8:14/M jr
349 (> 7) 1713 Taylor Steiner New Trier 24:43.54 8:14/M sr
350 (> 7) 1604 Clare Foley New Trier 24:44.46 8:15/M sr
351 (> 7) 1659 Rebecca Levy New Trier 24:45.31 8:15/M jr
352 (> 7) 1652 Alexandra Leahy New Trier 24:50.13 8:17/M jr
353 (< 5) 2485 Giselle Beltran Round Lake 24:51.61 8:17/M sr
354 (> 7) 1720 Jacqueline Thompson New Trier 24:52.01 8:17/M jr
355 (> 7) 451 Caroline Dumon Fenwick 24:52.09 8:17/M sr
356 (> 7) 468 Rachel McCarthy Fenwick 24:52.39 8:17/M jr
357 (> 7) 3013 Ryn Stewart Woodstock 24:53.24 8:18/M jr
358 203 2426 Maggie Buzzo Resurrection College Prep 24:53.65 8:18/M sr
359 (> 7) 2233 Amanda Severson Oswego 24:53.92 8:18/M sr
360 204 621 Sami Lustbader Glenbrook North 24:56.85 8:19/M sr
361 205 643 Alexa Weissman Glenbrook North 24:56.87 8:19/M sr
362 206 3050 Fani Salgado Woodstock North 24:58.71 8:19/M jr
363 207 900 Momoko Sato Lake Forest Academy 24:59.12 8:20/M fr
364 (< 5) 2498 Adriana Ruiz Round Lake 24:59.87 8:20/M sr
365 (> 7) 2445 Lauren Hartford Resurrection College Prep 25:00.07 8:20/M jr
366 (> 7) 2432 Julia Demovic Resurrection College Prep 25:02.74 8:21/M sr
367 (> 7) 2458 Sairis Perez-Gomez Resurrection College Prep 25:04.88 8:21/M jr
368 (> 7) 311 Megan Chambers Evanston Township 25:06.69 8:22/M jr
369 208 2744 Rubi Trujillo Steinmetz 25:13.54 8:24/M fr
370 (> 7) 2454 Sam McDermott Resurrection College Prep 25:14.14 8:25/M sr
371 (> 7) 988 Paulina Castelan Leyden 25:17.35 8:26/M sr
372 (< 5) 2905 Hannah Sundquist Wauconda 25:17.51 8:26/M sr
373 (< 5) 872 Teresa Velazquez Kennedy 25:18.40 8:26/M jr
374 (> 7) 1689 Emilie Petterson New Trier 25:19.16 8:26/M jr
375 209 2415 Kylie Moore Regina Dominican 25:20.40 8:27/M jr
376 210 1355 Andrea Nowakowski Marian Catholic 25:21.19 8:27/M jr
377 211 1342 Lauren Holley Marian Catholic 25:21.27 8:27/M jr
378 (> 7) 1589 Olivia Dewitt New Trier 25:26.17 8:29/M jr
379 (> 7) 2672 Marion Madaras Saint Viator 25:27.35 8:29/M jr
380 (> 7) 986 Ariana Cardenas Leyden 25:31.25 8:30/M sr
381 (> 7) 1635 Sophia Kalt New Trier 25:31.45 8:30/M sr
382 (< 5) 841 Maria Reyes Instituto Health Sciences Career Ac 25:33.42 8:31/M sr
383 212 1349 Stephanie Kristl Marian Catholic 25:36.82 8:32/M sr
384 (> 7) 307 Ariela Brugger Evanston Township 25:39.32 8:33/M jr
385 (> 7) 2451 Anna Klaw Resurrection College Prep 25:39.38 8:33/M jr
386 (> 7) 299 Elshaday Abraham Evanston Township 25:40.84 8:33/M jr
387 (> 7) 328 Grace Goodman Evanston Township 25:43.39 8:34/M jr
388 (> 7) 361 Elinor Montgomery Evanston Township 25:43.51 8:34/M jr
389 (> 7) 341 Cecilia Kearney Evanston Township 25:44.28 8:35/M jr
390 (> 7) 346 Annie Krumholz Evanston Township 25:45.00 8:35/M jr
391 (> 7) 1685 Kathryn Pappageorge New Trier 25:45.28 8:35/M sr
392 (> 7) 355 Amanda Martinez Evanston Township 25:46.06 8:35/M jr
393 (> 7) 2849 Wafae Belkadi Von Steuben 25:46.44 8:35/M sr
394 (> 7) 2433 Sam Dunleavy Resurrection College Prep 25:47.51 8:36/M sr
395 213 637 Kathleen Smith Glenbrook North 25:51.00 8:37/M jr
396 (< 5) 843 Lissette Verdin Instituto Health Sciences Career Ac 25:51.18 8:37/M sr
397 (> 7) 340 Cecilia Kearney Evanston Township 26:01.86 8:40/M jr
398 214 1126 Briana Hernandez Lindblom Math & Science Academy 26:02.02 8:41/M fr
399 (> 7) 1694 Jordyn Richman New Trier 26:05.43 8:42/M sr
400 215 2100 Madison Hamrin Oak Forest 26:07.03 8:42/M sr
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
401 216 2727 Karla Colula Steinmetz 26:08.48 8:43/M fr
402 (> 7) 379 Chloe Roberts Evanston Township 26:09.43 8:43/M sr
403 (> 7) 1640 Sophie King New Trier 26:10.47 8:43/M sr
404 (< 5) 3101 Elizabeth Ramos St. Benedict 26:11.65 8:44/M sr
405 217 890 Carolina Borjas Lake Forest Academy 26:15.25 8:45/M sr
406 (> 7) 894 Elizabeth Li Lake Forest Academy 26:20.66 8:47/M jr
407 218 2728 Jahira Damian Steinmetz 26:22.60 8:47/M fr
408 (> 7) 1692 Caralie Randolph New Trier 26:23.40 8:48/M sr
409 (> 7) 1009 Joselin Pardo Leyden 26:24.60 8:48/M sr
410 (> 7) 1567 Spencer Berlin New Trier 26:27.87 8:49/M jr
411 (> 7) 362 Caroline Moore Evanston Township 26:28.83 8:49/M sr
412 (> 7) 1623 Samantha Hogin New Trier 26:35.51 8:52/M sr
413 (> 7) 484 Tess Wagner Fenwick 26:40.89 8:53/M jr
414 219 1129 Erinn Thomas Lindblom Math & Science Academy 26:46.58 8:55/M jr
415 220 1132 Serenity Wilson Lindblom Math & Science Academy 26:49.59 8:56/M jr
416 (> 7) 2446 Lexie Ippolito Resurrection College Prep 26:53.03 8:58/M sr
417 221 3046 Emily Carbajal Woodstock North 26:55.96 8:58/M so
418 (> 7) 2437 Caitlyn Ernst Resurrection College Prep 26:56.23 8:59/M jr
419 (< 5) 869 Lyzette Soto Kennedy 27:03.16 9:01/M sr
420 (> 7) 391 Emma Urdangen Evanston Township 27:05.23 9:02/M jr
421 (> 7) 371 Ruth Ostrreicher Evanston Township 27:05.77 9:02/M jr
422 222 625 Chloe Meier Glenbrook North 27:11.16 9:04/M jr
423 (> 7) 1591 Celeste Donnally New Trier 27:11.97 9:04/M jr
424 (> 7) 1683 Molly O'Donoghue New Trier 27:14.34 9:05/M jr
425 (< 5) 2683 Tamara Payne Southland Charter College Prep 27:21.36 9:07/M so
426 (> 7) 1562 Olivia Bacon New Trier 27:22.43 9:07/M sr
427 (< 5) 2684 Tiffany Payne Southland Charter College Prep 27:25.88 9:08/M so
428 (> 7) 2442 Lauren Gawlinksi Resurrection College Prep 27:30.93 9:10/M jr
429 (> 7) 1726 Sophia Van Der Perre New Trier 27:31.02 9:10/M jr
430 (> 7) 1728 Laura Vita New Trier 27:32.30 9:11/M jr
431 (> 7) 1641 Sabrina Kingsbury New Trier 27:32.82 9:11/M jr
432 (> 7) 1622 Lindsay Hoffman New Trier 27:33.02 9:11/M jr
433 (> 7) 1742 Colleen Yang New Trier 27:33.87 9:11/M so
434 (> 7) 337 Isabella Ingraffia Evanston Township 27:34.18 9:11/M sr
435 (> 7) 990 Sarah Centeno Leyden 27:35.07 9:12/M sr
436 (> 7) 2465 Devin Winkler Resurrection College Prep 27:36.83 9:12/M sr
437 (> 7) 1716 Amanda Stiffler New Trier 27:38.24 9:13/M jr
438 (< 5) 3094 Celia Rodriguez Proviso West 27:38.76 9:13/M sr
439 (> 7) 1557 Lauren Ali New Trier 27:44.12 9:15/M sr
440 (> 7) 1668 Amber Malik New Trier 27:48.66 9:16/M jr
441 (> 7) 1624 Caroline Holling New Trier 27:48.96 9:16/M sr
442 (> 7) 1707 Ryan Sierens New Trier 27:49.05 9:16/M jr
443 (> 7) 1687 Kailey Patterson New Trier 27:50.62 9:17/M jr
444 (> 7) 1595 Carly Duris New Trier 27:50.63 9:17/M jr
445 (> 7) 1579 Delaney Clinger New Trier 27:57.89 9:19/M jr
446 (> 7) 1702 Tia Rotolo New Trier 28:02.12 9:21/M jr
447 (> 7) 985 Carla Camacho Leyden 28:02.32 9:21/M jr
448 (> 7) 1597 Lily Erickson New Trier 28:02.43 9:21/M sr
449 (> 7) 336 Gina Hopf Evanston Township 28:02.66 9:21/M sr
450 (> 7) 1629 Haley Hunkin New Trier 28:06.12 9:22/M sr
451 (> 7) 1563 Alicia Bagan New Trier 28:10.45 9:23/M jr
452 (> 7) 1618 Becca Heavenrich New Trier 28:10.46 9:23/M sr
453 (> 7) 1739 Hannah Wineman New Trier 28:14.41 9:25/M sr
454 (> 7) 1671 Bridget McConnell New Trier 28:15.10 9:25/M jr
455 (> 7) 1566 Margot Bergonia New Trier 28:15.15 9:25/M jr
456 (> 7) 1695 Nikki Richter New Trier 28:19.47 9:26/M sr
457 (< 5) 1138 Araceli Delapaz Little Village Lawndale 28:25.60 9:28/M jr
458 (< 5) 1140 Silvia Olayo Little Village Lawndale 28:28.09 9:29/M sr
459 (> 7) 1727 Michelle Vasiliadis New Trier 28:31.52 9:30/M jr
460 (> 7) 1737 Ellen White New Trier 28:33.91 9:31/M jr
461 (> 7) 1743 Chelsea Ye New Trier 28:49.81 9:36/M jr
462 (> 7) 1614 Anna Halston New Trier 29:03.31 9:41/M jr
463 (> 7) 1586 Margaret Curry New Trier 29:08.57 9:43/M jr
464 (> 7) 1610 Leah Graham New Trier 29:13.94 9:44/M jr
465 (> 7) 2443 Jaque Gerlach Resurrection College Prep 29:42.59 9:54/M sr
466 (> 7) 1744 Marina Zambrano New Trier 29:52.84 9:57/M jr
467 (> 7) 339 Olivia Kaminski Evanston Township 29:54.76 9:58/M sr
468 (> 7) 356 Maria Mattox Evanston Township 29:55.37 9:58/M jr
469 (> 7) 1643 Natalie Klein New Trier 29:57.16 9:59/M jr
470 (> 7) 1576 Madison Chandler New Trier 29:57.64 9:59/M jr
471 (> 7) 2456 Cailey Nolan Resurrection College Prep 30:27.96 10:09/M jr
472 (> 7) 396 Irene Waggoner Evanston Township 30:30.92 10:10/M sr
473 (> 7) 2429 Nora Carr Resurrection College Prep 30:33.76 10:11/M jr
474 (< 5) 1143 Yoselin Serrano Little Village Lawndale 30:45.45 10:15/M so
475 (< 5) 2763 Liana Guidone Taft 31:50.45 10:37/M jr
476 (> 7) 2425 Lexie Austin Resurrection College Prep 31:53.18 10:38/M sr
477 223 2107 Juarez Neydi Oak Forest 32:37.73 10:52/M sr
Top
Team Summary Report - Girls
Varsity Girls
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Oswego East 131 16 21 23 27 44 51 65
Top 5 Times: 1:38:01.51
2 Montini Catholic 141 4 5 8 50 74 82 137
Top 5 Times: 1:37:31.62
3 Evanston Township 148 3 9 24 40 72 89 110
Top 5 Times: 1:37:55.35
4 Chicago Northside College Prep 160 7 10 36 48 59 67 73
Top 5 Times: 1:38:21.18
5 Trinity 172 2 17 26 30 97 112 124
Top 5 Times: 1:38:18.95
6 Niles West 188 6 38 42 49 53 120 136
Top 5 Times: 1:39:22.97
7 Oswego 190 29 32 33 41 55 58 61
Top 5 Times: 1:39:43.33
8 Lake Park 199 11 13 45 52 78 122 153
Top 5 Times: 1:39:22.88
9 Mother McAuley 233 15 18 60 69 71 116 128
Top 5 Times: 1:40:07.75
10 Prospect 243 20 37 43 64 79
Top 5 Times: 1:40:30.65
11 New Trier 279 19 22 47 86 105 113 121
Top 5 Times: 1:40:54.17
12 Loyola Academy 304 28 46 70 76 84 85 87
Top 5 Times: 1:41:53.54
13 Woodstock 324 1 31 39 111 142 158 179
Top 5 Times: 1:41:13.56
14 Leyden 342 12 54 90 92 94 138 148
Top 5 Times: 1:42:06.53
15 Saint Ignatius College Prep 349 56 57 62 83 91 96 101
Top 5 Times: 1:42:45.47
16 Deerfield 394 14 75 88 102 115 125 129
Top 5 Times: 1:43:09.62
17 Hinsdale South 426 66 77 81 93 109
Top 5 Times: 1:44:11.19
18 Saint Viator 452 35 100 104 106 107 139 176
Top 5 Times: 1:44:30.25
19 Mather 585 25 63 145 159 193
Top 5 Times: 1:48:33.81
20 Willowbrook 589 68 114 131 132 144 160 171
Top 5 Times: 1:46:59.76
21 Eric Solorio Academy 630 103 108 117 134 168
Top 5 Times: 1:48:16.08
22 Argo Community 664 98 99 147 154 166 186 190
Top 5 Times: 1:49:13.87
23 Fenwick 692 118 130 143 146 155 156 157
Top 5 Times: 1:49:09.01
24 Von Steuben 731 34 161 174 178 184 197 199
Top 5 Times: 1:51:57.65
25 Resurrection College Prep 751 119 127 164 169 172 188 203
Top 5 Times: 1:51:40.72
26 Woodstock North 767 95 126 151 189 206 221
Top 5 Times: 1:53:30.54
27 Niles North 777 133 140 141 181 182 191
Top 5 Times: 1:51:26.72
28 Marian Catholic 863 123 149 183 198 210 211 212
Top 5 Times: 1:56:28.69
29 Lindblom Math & Science Academy 863 80 173 177 214 219 220
Top 5 Times: 1:59:43.30
30 Lake Forest Academy 872 150 165 170 185 202 207 217
Top 5 Times: 1:55:42.99
31 Oak Forest 891 152 163 167 194 215 223
Top 5 Times: 1:57:55.77
32 Regina Dominican 919 135 187 192 196 209
Top 5 Times: 1:58:32.22
33 Steinmetz 959 175 180 195 201 208 216 218
Top 5 Times: 2:00:04.82
34 Glenbrook North 984 162 200 204 205 213 222
Top 5 Times: 2:02:40.16
Inc. Harlem 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Hubbard 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Instituto Health Sciences Career Ac 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Kennedy 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Lincoln Park 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. Little Village Lawndale 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Ridgewood 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Round Lake 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Southland Charter College Prep 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Taft 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Wauconda 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Proviso West 3 finishers
Top 5 Times:
Inc. St. Benedict 2 finishers
Top 5 Times:
Top
Detail Team Results - Girls
Varsity Girls
Oswego East Finish Position - 1
Team Score (places): 131 Team Score (times): 1:38:01.51 Average Time: 19:36.30
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2245 Abby Cain sr 16 16 19:16.84 19:16.84 0:00.00
2 2255 Alexis Henz jr 21 37 19:26.76 38:43.60 0:09.92
3 2251 Abby Flammersfeld so 23 60 19:33.37 58:16.97 0:16.53
4 2270 Kendra Standish so 27 87 19:37.69 1:17:54.66 0:20.85
5 2272 Shannon Weizeorick fr 44 131 20:06.85 1:38:01.51 0:50.01
6 2240 Madison Boissiere sr 51 182 20:16.04 1:58:17.55 0:59.20
7 2243 Ashley Buado sr 65 247 20:30.12 2:18:47.67 1:13.28
8 2252 Elyssa Gall fr More Than 7 21:14.53 2:40:02.20 1:57.69
9 2269 Annie Sims jr More Than 7 21:19.15 3:01:21.35 2:02.31
10 2254 Halie Heidkamp sr More Than 7 21:29.27 3:22:50.62 2:12.43
Montini Catholic Finish Position - 2
Team Score (places): 141 Team Score (times): 1:37:31.62 Average Time: 19:30.32
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1417 Emma Makowski sr 4 4 18:49.22 18:49.22 0:00.00
2 1425 Gianna Salzbrunn sr 5 9 18:50.26 37:39.48 0:01.04
3 1413 Lauren Denemark sr 8 17 19:00.06 56:39.54 0:10.84
4 1422 Mary O'Brien jr 50 67 20:13.09 1:16:52.63 1:23.87
5 1424 Lea Ritchie so 74 141 20:38.99 1:37:31.62 1:49.77
6 1411 Akayna Calkins sr 82 223 20:46.86 1:58:18.48 1:57.64
7 1415 Katie Harrington fr 137 360 21:39.56 2:19:58.04 2:50.34
Evanston Township Finish Position - 3
Team Score (places): 148 Team Score (times): 1:37:55.35 Average Time: 19:35.07
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 317 Emma Dzwierzynski jr 3 3 18:38.45 18:38.45 0:00.00
2 358 Enyaeva Michelin so 9 12 19:01.85 37:40.30 0:23.40
3 351 Sophie Levine so 24 36 19:34.58 57:14.88 0:56.13
4 333 Hannah Hayat sr 40 76 20:02.49 1:17:17.37 1:24.04
5 365 Grace Naquin fr 72 148 20:37.98 1:37:55.35 1:59.53
6 314 Maya Crowe-Barnes sr 89 237 20:50.62 1:58:45.97 2:12.17
7 308 Hadley Bushala fr 110 347 21:18.75 2:20:04.72 2:40.30
8 319 Sarina Elenbogen-Siegelsr More Than 7 21:22.33 2:41:27.05 2:43.88
9 348 Violet Kuner so More Than 7 21:22.36 3:02:49.41 2:43.91
10 397 Eloise Wesenberg jr More Than 7 21:23.20 3:24:12.61 2:44.75
11 366 Emma Newsham jr More Than 7 21:24.46 3:45:37.07 2:46.01
12 401 Hunter Wortmann sr More Than 7 21:37.92 4:07:14.99 2:59.47
13 318 Meg Eisfelder so More Than 7 21:56.91 4:29:11.90 3:18.46
14 310 Grace Carter sr More Than 7 22:22.68 4:51:34.58 3:44.23
15 347 Cassidy Kuebbeler jr More Than 7 22:36.14 5:14:10.72 3:57.69
16 344 Kendra Klamm jr More Than 7 23:55.16 5:38:05.88 5:16.71
17 338 Lily Jones sr More Than 7 23:55.35 6:02:01.23 5:16.90
18 360 Emma Milner-Gorvine jr More Than 7 24:05.65 6:26:06.88 5:27.20
19 375 Katy Reeves sr More Than 7 24:20.57 6:50:27.45 5:42.12
20 400 Abigail Wolfe jr More Than 7 24:38.51 7:15:05.96 6:00.06
21 376 Sophie Reeves sr More Than 7 24:40.18 7:39:46.14 6:01.73
22 311 Megan Chambers jr More Than 7 25:06.69 8:04:52.83 6:28.24
23 307 Ariela Brugger jr More Than 7 25:39.32 8:30:32.15 7:00.87
24 299 Elshaday Abraham jr More Than 7 25:40.84 8:56:12.99 7:02.39
25 328 Grace Goodman jr More Than 7 25:43.39 9:21:56.38 7:04.94
26 361 Elinor Montgomery jr More Than 7 25:43.51 9:47:39.89 7:05.06
27 341 Cecilia Kearney jr More Than 7 25:44.28 10:13:24.17 7:05.83
28 346 Annie Krumholz jr More Than 7 25:45.00 10:39:09.17 7:06.55
29 355 Amanda Martinez jr More Than 7 25:46.06 11:04:55.23 7:07.61
30 340 Cecilia Kearney jr More Than 7 26:01.86 11:30:57.09 7:23.41
31 379 Chloe Roberts sr More Than 7 26:09.43 11:57:06.52 7:30.98
32 362 Caroline Moore sr More Than 7 26:28.83 12:23:35.35 7:50.38
33 391 Emma Urdangen jr More Than 7 27:05.23 12:50:40.58 8:26.78
34 371 Ruth Ostrreicher jr More Than 7 27:05.77 13:17:46.35 8:27.32
35 337 Isabella Ingraffia sr More Than 7 27:34.18 13:45:20.53 8:55.73
36 336 Gina Hopf sr More Than 7 28:02.66 14:13:23.19 9:24.21
37 339 Olivia Kaminski sr More Than 7 29:54.76 14:43:17.95 11:16.31
38 356 Maria Mattox jr More Than 7 29:55.37 15:13:13.32 11:16.92
39 396 Irene Waggoner sr More Than 7 30:30.92 15:43:44.24 11:52.47
Chicago Northside College Prep Finish Position - 4
Team Score (places): 160 Team Score (times): 1:38:21.18 Average Time: 19:40.24
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 91 Sara McCoy so 7 7 18:53.44 18:53.44 0:00.00
2 76 Fiona Casey jr 10 17 19:04.32 37:57.76 0:10.88
3 74 Stephanie Burdin fr 36 53 19:49.79 57:47.55 0:56.35
4 73 Sylwia Balata jr 48 101 20:10.25 1:17:57.80 1:16.81
5 80 Erin Franke fr 59 160 20:23.38 1:38:21.18 1:29.94
6 81 Erin Goldman fr 67 227 20:32.35 1:58:53.53 1:38.91
7 94 Anna Pasek jr 73 300 20:38.12 2:19:31.65 1:44.68
8 97 Jessica Salmi jr More Than 7 21:24.02 2:40:55.67 2:30.58
9 83 Olivia Hering jr More Than 7 21:37.16 3:02:32.83 2:43.72
Trinity Finish Position - 5
Team Score (places): 172 Team Score (times): 1:38:18.95 Average Time: 19:39.79
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2820 Hailey Hansen so 2 2 18:37.38 18:37.38 0:00.00
2 2811 Emma Creviston so 17 19 19:17.45 37:54.83 0:40.07
3 2813 Emily Doyle sr 26 45 19:35.51 57:30.34 0:58.13
4 2823 Paige Jaffe sr 30 75 19:46.60 1:17:16.94 1:09.22
5 2833 Bridget O'Bryan fr 97 172 21:02.01 1:38:18.95 2:24.63
6 2812 Catherine Doyle fr 112 284 21:21.29 1:59:40.24 2:43.91
7 2830 Erin Nelson sr 124 408 21:29.70 2:21:09.94 2:52.32
8 2805 Grace Brown so More Than 7 21:31.05 2:42:40.99 2:53.67
9 2814 Sara Doyle jr More Than 7 22:35.05 3:05:16.04 3:57.67
10 2834 Victoria Perez jr More Than 7 22:42.88 3:27:58.92 4:05.50
11 2826 Fatima Martinez so More Than 7 22:48.33 3:50:47.25 4:10.95
12 2843 Christina Strand jr More Than 7 23:45.63 4:14:32.88 5:08.25
Niles West Finish Position - 6
Team Score (places): 188 Team Score (times): 1:39:22.97 Average Time: 19:52.59
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1999 Nicole Camburn sr 6 6 18:51.55 18:51.55 0:00.00
2 2032 Diana Panoutsos fr 38 44 19:56.58 38:48.13 1:05.03
3 2014 Danielle Karp sr 42 86 20:05.59 58:53.72 1:14.04
4 2033 Kathllen Park sr 49 135 20:10.96 1:19:04.68 1:19.41
5 2019 Merima MacKic jr 53 188 20:18.29 1:39:22.97 1:26.74
6 2012 Joanne Husary sr 120 308 21:26.76 2:00:49.73 2:35.21
7 2016 Karis Lancaster so 136 444 21:39.27 2:22:29.00 2:47.72
8 2023 Lamija Memidzan jr More Than 7 22:08.21 2:44:37.21 3:16.66
9 2043 Roshni Shah sr More Than 7 22:34.25 3:07:11.46 3:42.70
10 2052 Jamie Vinesar jr More Than 7 22:36.11 3:29:47.57 3:44.56
11 2037 Ashley Polachira sr More Than 7 23:57.89 3:53:45.46 5:06.34
Oswego Finish Position - 7
Team Score (places): 190 Team Score (times): 1:39:43.33 Average Time: 19:56.67
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2209 Megan Choi jr 29 29 19:44.70 19:44.70 0:00.00
2 2224 Julia Manzano sr 32 61 19:47.30 39:32.00 0:02.60
3 2236 Jenna Yakesh jr 33 94 19:47.50 59:19.50 0:02.80
4 2215 Caitlin Guist fr 41 135 20:04.88 1:19:24.38 0:20.18
5 2221 Sydney Luchyn fr 55 190 20:18.95 1:39:43.33 0:34.25
6 2229 Kacie Moran jr 58 248 20:19.94 2:00:03.27 0:35.24
7 2234 Jaycie Simon fr 61 309 20:26.33 2:20:29.60 0:41.63
8 2232 Isabelle Santiago so More Than 7 20:34.16 2:41:03.76 0:49.46
9 2218 Katie Iverson jr More Than 7 21:19.52 3:02:23.28 1:34.82
10 2222 Ashley Mandel jr More Than 7 21:28.20 3:23:51.48 1:43.50
11 2220 Abbie Lemley jr More Than 7 22:04.39 3:45:55.87 2:19.69
12 2225 Alyssa Martin jr More Than 7 22:13.13 4:08:09.00 2:28.43
13 2228 Jenna McLaughlin sr More Than 7 23:12.52 4:31:21.52 3:27.82
14 2210 Mikaila Couch jr More Than 7 23:24.95 4:54:46.47 3:40.25
15 2235 Alex Weyrich jr More Than 7 23:30.45 5:18:16.92 3:45.75
16 2208 Alexis Bartlett sr More Than 7 24:23.15 5:42:40.07 4:38.45
17 2214 Alba Graells jr More Than 7 24:25.65 6:07:05.72 4:40.95
18 2233 Amanda Severson sr More Than 7 24:53.92 6:31:59.64 5:09.22
Lake Park Finish Position - 8
Team Score (places): 199 Team Score (times): 1:39:22.88 Average Time: 19:52.58
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 921 Julie Kupiec jr 11 11 19:05.97 19:05.97 0:00.00
2 933 Abigail Rodriguez fr 13 24 19:09.98 38:15.95 0:04.01
3 907 Jenny Ayala so 45 69 20:07.81 58:23.76 1:01.84
4 909 Kaela Beugnet sr 52 121 20:17.67 1:18:41.43 1:11.70
5 925 Hannah Morrison jr 78 199 20:41.45 1:39:22.88 1:35.48
6 927 Lily Nickisch sr 122 321 21:29.06 2:00:51.94 2:23.09
7 912 Cynthia Chavez jr 153 474 22:18.98 2:23:10.92 3:13.01
8 919 Maggie Jung jr More Than 7 22:19.13 2:45:30.05 3:13.16
9 916 Mary Ekstrom so More Than 7 23:41.05 3:09:11.10 4:35.08
10 918 Kelly Hawkins sr More Than 7 24:09.31 3:33:20.41 5:03.34
11 929 Astra Panawa jr More Than 7 24:09.74 3:57:30.15 5:03.77
12 931 Antea Pela jr More Than 7 24:25.78 4:21:55.93 5:19.81
13 936 Jacqueline Zapata sr More Than 7 24:36.89 4:46:32.82 5:30.92
Mother McAuley Finish Position - 9
Team Score (places): 233 Team Score (times): 1:40:07.75 Average Time: 20:01.55
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1438 Ashley Canner sr 15 15 19:14.13 19:14.13 0:00.00
2 1435 Ashley Bryja jr 18 33 19:17.52 38:31.65 0:03.39
3 1513 Tara O'Malley so 60 93 20:25.28 58:56.93 1:11.15
4 1491 Keeley Leary so 69 162 20:34.28 1:19:31.21 1:20.15
5 1488 Maddie Knightly fr 71 233 20:36.54 1:40:07.75 1:22.41
6 1504 Lia Munoz so 116 349 21:22.73 2:01:30.48 2:08.60
7 1512 Shea O'Malley sr 128 477 21:35.48 2:23:05.96 2:21.35
8 1485 Allison Keller so More Than 7 21:35.77 2:44:41.73 2:21.64
9 1487 Elise Knightly jr More Than 7 21:57.83 3:06:39.56 2:43.70
10 1483 Brenna Keaty fr More Than 7 22:12.33 3:28:51.89 2:58.20
11 1461 Colleen Flood fr More Than 7 22:12.88 3:51:04.77 2:58.75
12 1492 Abby Ludwig sr More Than 7 22:13.24 4:13:18.01 2:59.11
13 1497 Grace McCann jr More Than 7 22:14.12 4:35:32.13 2:59.99
14 1501 Grace Moran so More Than 7 22:15.44 4:57:47.57 3:01.31
15 1533 Claire Sheehan fr More Than 7 22:16.44 5:20:04.01 3:02.31
16 1547 Hanna Zayyad so More Than 7 22:24.39 5:42:28.40 3:10.26
17 1479 Mary Jennings sr More Than 7 22:41.61 6:05:10.01 3:27.48
18 1447 Cecelia Crane so More Than 7 22:42.43 6:27:52.44 3:28.30
19 1454 Alex Devlin jr More Than 7 22:45.29 6:50:37.73 3:31.16
20 1455 Kate Doran so More Than 7 22:57.38 7:13:35.11 3:43.25
21 1539 Maddie Tito so More Than 7 23:00.04 7:36:35.15 3:45.91
22 1509 Ciara Nelligan so More Than 7 23:10.64 7:59:45.79 3:56.51
23 1451 Rena Cudecki fr More Than 7 23:34.06 8:23:19.85 4:19.93
24 1540 Emily Tonkovich so More Than 7 23:41.74 8:47:01.59 4:27.61
25 1445 Colette Conners jr More Than 7 23:57.02 9:10:58.61 4:42.89
Prospect Finish Position - 10
Team Score (places): 243 Team Score (times): 1:40:30.65 Average Time: 20:06.13
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2390 Molly Leeney jr 20 20 19:20.84 19:20.84 0:00.00
2 2384 Molly Heil jr 37 57 19:50.60 39:11.44 0:29.76
3 2381 Elizabeth Galloway jr 43 100 20:06.83 59:18.27 0:45.99
4 2386 Veronica Holloway sr 64 164 20:27.73 1:19:46.00 1:06.89
5 2401 Cassidy Selep sr 79 243 20:44.65 1:40:30.65 1:23.81
New Trier Finish Position - 11
Team Score (places): 279 Team Score (times): 1:40:54.17 Average Time: 20:10.83
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1721 Eliza Tilson so 19 19 19:17.98 19:17.98 0:00.00
2 1681 Jackie O'Brien sr 22 41 19:29.17 38:47.15 0:11.19
3 1698 Isabelle Robbins sr 47 88 20:08.65 58:55.80 0:50.67
4 1674 Rani Mehta jr 86 174 20:48.11 1:19:43.91 1:30.13
5 1669 Molly Maloney jr 105 279 21:10.26 1:40:54.17 1:52.28
6 1637 Courtney Ketchum jr 113 392 21:21.43 2:02:15.60 2:03.45
7 1574 Nora Cahill jr 121 513 21:27.76 2:23:43.36 2:09.78
8 1741 Emily Wong jr More Than 7 21:29.25 2:45:12.61 2:11.27
9 1621 Katherine Ho sr More Than 7 21:43.12 3:06:55.73 2:25.14
10 1724 Alyssa Ulbert jr More Than 7 21:46.57 3:28:42.30 2:28.59
11 1699 Sarah Rocap jr More Than 7 21:53.93 3:50:36.23 2:35.95
12 1656 Caroline Lesniak jr More Than 7 21:55.52 4:12:31.75 2:37.54
13 1565 Brooke Berceau jr More Than 7 21:58.19 4:34:29.94 2:40.21
14 1690 Ann Pigott jr More Than 7 21:58.29 4:56:28.23 2:40.31
15 1714 Katie Stempel jr More Than 7 21:58.68 5:18:26.91 2:40.70
16 1719 Allison Thabit jr More Than 7 22:04.03 5:40:30.94 2:46.05
17 1730 Brooke Wanzenberg jr More Than 7 22:12.42 6:02:43.36 2:54.44
18 1696 Anne Ridder jr More Than 7 22:41.90 6:25:25.26 3:23.92
19 1628 Margaret Hughes jr More Than 7 22:44.83 6:48:10.09 3:26.85
20 1577 Nina Chatrath jr More Than 7 22:58.39 7:11:08.48 3:40.41
21 1630 Sarah James sr More Than 7 22:59.76 7:34:08.24 3:41.78
22 1723 Victoria Tucker sr More Than 7 23:04.53 7:57:12.77 3:46.55
23 1665 Diana Lungu sr More Than 7 23:12.63 8:20:25.40 3:54.65
24 1682 Olivia O'Bryan sr More Than 7 23:21.44 8:43:46.84 4:03.46
25 1688 Sydney Peters sr More Than 7 23:24.49 9:07:11.33 4:06.51
26 1703 Hannah Russell sr More Than 7 23:33.34 9:30:44.67 4:15.36
27 1715 Sophie Stempel sr More Than 7 23:35.66 9:54:20.33 4:17.68
28 1662 Emily Lindblad jr More Than 7 23:41.04 10:18:01.37 4:23.06
29 1700 Essi Roininen sr More Than 7 24:07.20 10:42:08.57 4:49.22
30 1568 Madeline Berlinghof sr More Than 7 24:42.47 11:06:51.04 5:24.49
31 1634 Mia Kalt jr More Than 7 24:42.61 11:31:33.65 5:24.63
32 1713 Taylor Steiner sr More Than 7 24:43.54 11:56:17.19 5:25.56
33 1604 Clare Foley sr More Than 7 24:44.46 12:21:01.65 5:26.48
34 1659 Rebecca Levy jr More Than 7 24:45.31 12:45:46.96 5:27.33
35 1652 Alexandra Leahy jr More Than 7 24:50.13 13:10:37.09 5:32.15
36 1720 Jacqueline Thompson jr More Than 7 24:52.01 13:35:29.10 5:34.03
37 1689 Emilie Petterson jr More Than 7 25:19.16 14:00:48.26 6:01.18
38 1589 Olivia Dewitt jr More Than 7 25:26.17 14:26:14.43 6:08.19
39 1635 Sophia Kalt sr More Than 7 25:31.45 14:51:45.88 6:13.47
40 1685 Kathryn Pappageorge sr More Than 7 25:45.28 15:17:31.16 6:27.30
41 1694 Jordyn Richman sr More Than 7 26:05.43 15:43:36.59 6:47.45
42 1640 Sophie King sr More Than 7 26:10.47 16:09:47.06 6:52.49
43 1692 Caralie Randolph sr More Than 7 26:23.40 16:36:10.46 7:05.42
44 1567 Spencer Berlin jr More Than 7 26:27.87 17:02:38.33 7:09.89
45 1623 Samantha Hogin sr More Than 7 26:35.51 17:29:13.84 7:17.53
46 1591 Celeste Donnally jr More Than 7 27:11.97 17:56:25.81 7:53.99
47 1683 Molly O'Donoghue jr More Than 7 27:14.34 18:23:40.15 7:56.36
48 1562 Olivia Bacon sr More Than 7 27:22.43 18:51:02.58 8:04.45
49 1726 Sophia Van Der Perre jr More Than 7 27:31.02 19:18:33.60 8:13.04
50 1728 Laura Vita jr More Than 7 27:32.30 19:46:05.90 8:14.32
51 1641 Sabrina Kingsbury jr More Than 7 27:32.82 20:13:38.72 8:14.84
52 1622 Lindsay Hoffman jr More Than 7 27:33.02 20:41:11.74 8:15.04
53 1742 Colleen Yang so More Than 7 27:33.87 21:08:45.61 8:15.89
54 1716 Amanda Stiffler jr More Than 7 27:38.24 21:36:23.85 8:20.26
55 1557 Lauren Ali sr More Than 7 27:44.12 22:04:07.97 8:26.14
56 1668 Amber Malik jr More Than 7 27:48.66 22:31:56.63 8:30.68
57 1624 Caroline Holling sr More Than 7 27:48.96 22:59:45.59 8:30.98
58 1707 Ryan Sierens jr More Than 7 27:49.05 23:27:34.64 8:31.07
59 1687 Kailey Patterson jr More Than 7 27:50.62 23:55:25.26 8:32.64
60 1595 Carly Duris jr More Than 7 27:50.63 24:23:15.89 8:32.65
61 1579 Delaney Clinger jr More Than 7 27:57.89 24:51:13.78 8:39.91
62 1702 Tia Rotolo jr More Than 7 28:02.12 25:19:15.90 8:44.14
63 1597 Lily Erickson sr More Than 7 28:02.43 25:47:18.33 8:44.45
64 1629 Haley Hunkin sr More Than 7 28:06.12 26:15:24.45 8:48.14
65 1563 Alicia Bagan jr More Than 7 28:10.45 26:43:34.90 8:52.47
66 1618 Becca Heavenrich sr More Than 7 28:10.46 27:11:45.36 8:52.48
67 1739 Hannah Wineman sr More Than 7 28:14.41 27:39:59.77 8:56.43
68 1671 Bridget McConnell jr More Than 7 28:15.10 28:08:14.87 8:57.12
69 1566 Margot Bergonia jr More Than 7 28:15.15 28:36:30.02 8:57.17
70 1695 Nikki Richter sr More Than 7 28:19.47 29:04:49.49 9:01.49
71 1727 Michelle Vasiliadis jr More Than 7 28:31.52 29:33:21.01 9:13.54
72 1737 Ellen White jr More Than 7 28:33.91 30:01:54.92 9:15.93
73 1743 Chelsea Ye jr More Than 7 28:49.81 30:30:44.73 9:31.83
74 1614 Anna Halston jr More Than 7 29:03.31 30:59:48.04 9:45.33
75 1586 Margaret Curry jr More Than 7 29:08.57 31:28:56.61 9:50.59
76 1610 Leah Graham jr More Than 7 29:13.94 31:58:10.55 9:55.96
77 1744 Marina Zambrano jr More Than 7 29:52.84 32:28:03.39 10:34.86
78 1643 Natalie Klein jr More Than 7 29:57.16 32:58:00.55 10:39.18
79 1576 Madison Chandler jr More Than 7 29:57.64 33:27:58.19 10:39.66
Loyola Academy Finish Position - 12
Team Score (places): 304 Team Score (times): 1:41:53.54 Average Time: 20:22.71
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1242 Allie Zahn jr 28 28 19:41.99 19:41.99 0:00.00
2 1173 Kk Connolly jr 46 74 20:08.25 39:50.24 0:26.26
3 1212 Caroline McKinley sr 70 144 20:35.42 1:00:25.66 0:53.43
4 1194 Emma Huettl fr 76 220 20:40.48 1:21:06.14 0:58.49
5 1198 Lorelei Jaeger fr 84 304 20:47.40 1:41:53.54 1:05.41
6 1169 Katie Carroll fr 85 389 20:47.52 2:02:41.06 1:05.53
7 1237 Grace Udelhofen so 87 476 20:48.69 2:23:29.75 1:06.70
8 1177 Mary Clare Donnelly so More Than 7 21:00.51 2:44:30.26 1:18.52
9 1200 Katie Kelsh sr More Than 7 21:04.86 3:05:35.12 1:22.87
10 1195 Chloe Huh fr More Than 7 21:08.89 3:26:44.01 1:26.90
11 1168 Mary Kate Calk sr More Than 7 21:53.14 3:48:37.15 2:11.15
12 1216 Angela Montano sr More Than 7 22:26.94 4:11:04.09 2:44.95
13 1180 Elise Fahrenbach so More Than 7 22:58.16 4:34:02.25 3:16.17
14 1239 Brenna Wall sr More Than 7 23:35.08 4:57:37.33 3:53.09
Woodstock Finish Position - 13
Team Score (places): 324 Team Score (times): 1:41:13.56 Average Time: 20:14.71
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 3007 Kate Jacobs jr 1 1 18:18.15 18:18.15 0:00.00
2 3016 Amy Zhang sr 31 32 19:46.78 38:04.93 1:28.63
3 3001 Kayla Deegan so 39 71 20:01.55 58:06.48 1:43.40
4 3012 Izzy Solberg jr 111 182 21:20.85 1:19:27.33 3:02.70
5 2998 Emma Bateman jr 142 324 21:46.23 1:41:13.56 3:28.08
6 3004 Megan Hansen sr 158 482 22:29.25 2:03:42.81 4:11.10
7 3002 Maddie Ferguson sr 179 661 23:09.49 2:26:52.30 4:51.34
8 3013 Ryn Stewart jr More Than 7 24:53.24 2:51:45.54 6:35.09
Leyden Finish Position - 14
Team Score (places): 342 Team Score (times): 1:42:06.53 Average Time: 20:25.31
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1012 Estefania Ramirez sr 12 12 19:08.81 19:08.81 0:00.00
2 996 Katherine Hinojosa sr 54 66 20:18.59 39:27.40 1:09.78
3 1019 Misia Szelazek sr 90 156 20:51.99 1:00:19.39 1:43.18
4 1016 Jasmine Salvador-Diaz jr 92 248 20:52.63 1:21:12.02 1:43.82
5 983 Anmar Cabral so 94 342 20:54.51 1:42:06.53 1:45.70
6 1008 Leslie Palacios sr 138 480 21:39.64 2:03:46.17 2:30.83
7 1015 Salma Rodriguez so 148 628 22:07.96 2:25:54.13 2:59.15
8 1003 Nicole Mora jr More Than 7 22:14.71 2:48:08.84 3:05.90
9 989 Gabby Castillo sr More Than 7 23:29.75 3:11:38.59 4:20.94
10 980 Ginani Badillo jr More Than 7 23:36.41 3:35:15.00 4:27.60
11 1013 Giselle Rico jr More Than 7 23:42.65 3:58:57.65 4:33.84
12 993 Xitlali Frias jr More Than 7 23:44.19 4:22:41.84 4:35.38
13 1001 Melanie Lopez jr More Than 7 23:55.80 4:46:37.64 4:46.99
14 994 Vanessa Gallegos jr More Than 7 24:27.18 5:11:04.82 5:18.37
15 1005 Ali Muro jr More Than 7 24:31.33 5:35:36.15 5:22.52
16 988 Paulina Castelan sr More Than 7 25:17.35 6:00:53.50 6:08.54
17 986 Ariana Cardenas sr More Than 7 25:31.25 6:26:24.75 6:22.44
18 1009 Joselin Pardo sr More Than 7 26:24.60 6:52:49.35 7:15.79
19 990 Sarah Centeno sr More Than 7 27:35.07 7:20:24.42 8:26.26
20 985 Carla Camacho jr More Than 7 28:02.32 7:48:26.74 8:53.51
Saint Ignatius College Prep Finish Position - 15
Team Score (places): 349 Team Score (times): 1:42:45.47 Average Time: 20:33.09
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2532 Brigid Bendig jr 56 56 20:19.47 20:19.47 0:00.00
2 2584 Mary Meg Valentine sr 57 113 20:19.47 40:38.94 0:00.00
3 2562 Emma McGarrity fr 62 175 20:27.19 1:01:06.13 0:07.72
4 2557 Natalia Luna sr 83 258 20:47.25 1:21:53.38 0:27.78
5 2535 Elizabeth Brumfield so 91 349 20:52.09 1:42:45.47 0:32.62
6 2541 Olivia Coletta jr 96 445 21:01.42 2:03:46.89 0:41.95
7 2547 Abby Gaughan so 101 546 21:05.63 2:24:52.52 0:46.16
8 2585 Jenna Winfrey so More Than 7 21:17.73 2:46:10.25 0:58.26
9 2554 Grace Kamholz fr More Than 7 21:28.91 3:07:39.16 1:09.44
Deerfield Finish Position - 16
Team Score (places): 394 Team Score (times): 1:43:09.62 Average Time: 20:37.92
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 161 Kelley Osborn so 14 14 19:10.63 19:10.63 0:00.00
2 168 Molly Segall so 75 89 20:38.99 39:49.62 1:28.36
3 151 Jordyn Jensen sr 88 177 20:50.39 1:00:40.01 1:39.76
4 165 Payton Sassano sr 102 279 21:06.92 1:21:46.93 1:56.29
5 174 Olivia Westrich sr 115 394 21:22.69 1:43:09.62 2:12.06
6 147 Jesse Holloway sr 125 519 21:32.02 2:04:41.64 2:21.39
7 131 Nicole Abramson sr 129 648 21:36.21 2:26:17.85 2:25.58
8 163 Erin Phillips sr More Than 7 21:48.21 2:48:06.06 2:37.58
9 142 Jessica Fisher jr More Than 7 21:50.91 3:09:56.97 2:40.28
10 141 Maggie Dudek jr More Than 7 22:12.76 3:32:09.73 3:02.13
11 135 Lisa Cenek jr More Than 7 23:08.56 3:55:18.29 3:57.93
12 140 Mia Dixler jr More Than 7 23:35.75 4:18:54.04 4:25.12
13 146 Alana Hirsch sr More Than 7 23:42.35 4:42:36.39 4:31.72
14 139 Claire Cunningham jr More Than 7 23:42.75 5:06:19.14 4:32.12
15 172 Sarah Simon jr More Than 7 24:08.81 5:30:27.95 4:58.18
16 178 Lucy Yellen sr More Than 7 24:20.35 5:54:48.30 5:09.72
Hinsdale South Finish Position - 17
Team Score (places): 426 Team Score (times): 1:44:11.19 Average Time: 20:50.24
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 772 Kiki Twardosz so 66 66 20:32.03 20:32.03 0:00.00
2 757 Neha Chinwalla so 77 143 20:41.09 41:13.12 0:09.06
3 764 Elizabeth Lowery so 81 224 20:46.78 1:01:59.90 0:14.75
4 762 Sydney Locke sr 93 317 20:53.72 1:22:53.62 0:21.69
5 763 Rachel Longoria sr 109 426 21:17.57 1:44:11.19 0:45.54
Saint Viator Finish Position - 18
Team Score (places): 452 Team Score (times): 1:44:30.25 Average Time: 20:54.05
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2674 Payton McDonnell fr 35 35 19:49.68 19:49.68 0:00.00
2 2673 Brianna Mastrodomenico so 100 135 21:05.39 40:55.07 1:15.71
3 2668 Maura Hogaboom fr 104 239 21:09.79 1:02:04.86 1:20.11
4 2671 Megan Lifka so 106 345 21:11.97 1:23:16.83 1:22.29
5 2660 Claire Bottcher fr 107 452 21:13.42 1:44:30.25 1:23.74
6 2666 Maddie Fitzpatrick fr 139 591 21:40.12 2:06:10.37 1:50.44
7 2669 Julia Hornberger fr 176 767 23:07.13 2:29:17.50 3:17.45
8 2678 Shannon Stanczak jr More Than 7 24:30.24 2:53:47.74 4:40.56
9 2672 Marion Madaras jr More Than 7 25:27.35 3:19:15.09 5:37.67
Mather Finish Position - 19
Team Score (places): 585 Team Score (times): 1:48:33.81 Average Time: 21:42.76
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1393 Yarely Robledo jr 25 25 19:35.39 19:35.39 0:00.00
2 1391 Rebecca Odusola jr 63 88 20:27.57 40:02.96 0:52.18
3 1385 Sama Ablahad jr 145 233 21:55.89 1:01:58.85 2:20.50
4 1395 Elizabeth Sosa jr 159 392 22:30.99 1:24:29.84 2:55.60
5 1386 Rachel Carlota Medina sr 193 585 24:03.97 1:48:33.81 4:28.58
Willowbrook Finish Position - 20
Team Score (places): 589 Team Score (times): 1:46:59.76 Average Time: 21:23.95
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2990 Victoria Palma fr 68 68 20:33.82 20:33.82 0:00.00
2 2991 Catherine Pegler so 114 182 21:21.81 41:55.63 0:47.99
3 2983 Grace Guthrie jr 131 313 21:37.66 1:03:33.29 1:03.84
4 2987 Angela Klingelhoffer so 132 445 21:37.70 1:25:10.99 1:03.88
5 2997 Evelyn Yao so 144 589 21:48.77 1:46:59.76 1:14.95
6 2984 Briana Jones so 160 749 22:34.46 2:09:34.22 2:00.64
7 2989 Diana Mendoza sr 171 920 22:57.81 2:32:32.03 2:23.99
Eric Solorio Academy Finish Position - 21
Team Score (places): 630 Team Score (times): 1:48:16.08 Average Time: 21:39.22
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 272 Mariah Torres so 103 103 21:07.89 21:07.89 0:00.00
2 260 Deisy Garcia jr 108 211 21:17.00 42:24.89 0:09.11
3 261 Maria Garcia sr 117 328 21:25.12 1:03:50.01 0:17.23
4 263 Ruth Garcia so 134 462 21:38.35 1:25:28.36 0:30.46
5 270 Yaritza Saucedo jr 168 630 22:47.72 1:48:16.08 1:39.83
Argo Community Finish Position - 22
Team Score (places): 664 Team Score (times): 1:49:13.87 Average Time: 21:50.77
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 3 Michelle Benitez jr 98 98 21:02.49 21:02.49 0:00.00
2 10 Karla Enciso so 99 197 21:03.50 42:05.99 0:01.01
3 23 Theresa Orr sr 147 344 22:02.84 1:04:08.83 1:00.35
4 1 Jocelyn Albor sr 154 498 22:19.77 1:26:28.60 1:17.28
5 27 Angela Richards jr 166 664 22:45.27 1:49:13.87 1:42.78
6 5 Fabiola Castillo sr 186 850 23:23.94 2:12:37.81 2:21.45
7 32 Elizabeth Villasenior jr 190 1040 23:45.90 2:36:23.71 2:43.41
8 8 Liliana Dominguez jr More Than 7 24:14.09 3:00:37.80 3:11.60
9 21 Karen Martinez jr More Than 7 24:20.54 3:24:58.34 3:18.05
Fenwick Finish Position - 23
Team Score (places): 692 Team Score (times): 1:49:09.01 Average Time: 21:49.80
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 478 Bridget Ritten jr 118 118 21:25.49 21:25.49 0:00.00
2 459 Moira Hillsman sr 130 248 21:37.60 43:03.09 0:12.11
3 489 Katie Zawacki sr 143 391 21:46.86 1:04:49.95 0:21.37
4 445 Claire Cahill jr 146 537 21:57.09 1:26:47.04 0:31.60
5 469 Brianna McCormick sr 155 692 22:21.97 1:49:09.01 0:56.48
6 471 Cathy Nash sr 156 848 22:23.97 2:11:32.98 0:58.48
7 477 Annie Ritten jr 157 1005 22:24.21 2:33:57.19 0:58.72
8 460 Ciara Hopkinson sr More Than 7 22:51.37 2:56:48.56 1:25.88
9 467 Brigid McCann sr More Than 7 22:53.90 3:19:42.46 1:28.41
10 476 Quinn Reilly sr More Than 7 23:06.67 3:42:49.13 1:41.18
11 482 Ania Szeszko sr More Than 7 23:16.21 4:06:05.34 1:50.72
12 450 Shannon Donnelly jr More Than 7 23:36.14 4:29:41.48 2:10.65
13 488 Alexa Zamudio sr More Than 7 23:37.46 4:53:18.94 2:11.97
14 470 Marisa Morella jr More Than 7 23:41.60 5:17:00.54 2:16.11
15 451 Caroline Dumon sr More Than 7 24:52.09 5:41:52.63 3:26.60
16 468 Rachel McCarthy jr More Than 7 24:52.39 6:06:45.02 3:26.90
17 484 Tess Wagner jr More Than 7 26:40.89 6:33:25.91 5:15.40
Von Steuben Finish Position - 24
Team Score (places): 731 Team Score (times): 1:51:57.65 Average Time: 22:23.53
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2867 Sarai Vargas so 34 34 19:48.25 19:48.25 0:00.00
2 2850 Jacqueline Chapman sr 161 195 22:38.51 42:26.76 2:50.26
3 2853 Maria Hatzisavas sr 174 369 23:02.31 1:05:29.07 3:14.06
4 2866 Monzerate Vargas sr 178 547 23:09.45 1:28:38.52 3:21.20
5 2848 Erika Anderson jr 184 731 23:19.13 1:51:57.65 3:30.88
6 2856 Britney Lux jr 197 928 24:11.95 2:16:09.60 4:23.70
7 2851 Adriana Fernandez sr 199 1127 24:12.88 2:40:22.48 4:24.63
8 2849 Wafae Belkadi sr More Than 7 25:46.44 3:06:08.92 5:58.19
Resurrection College Prep Finish Position - 25
Team Score (places): 751 Team Score (times): 1:51:40.72 Average Time: 22:20.14
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2444 Maureen Gillespie sr 119 119 21:26.18 21:26.18 0:00.00
2 2455 Bridget McKenna jr 127 246 21:34.50 43:00.68 0:08.32
3 2428 Sarah Calkins jr 164 410 22:43.33 1:05:44.01 1:17.15
4 2439 Alex Figueroa sr 169 579 22:56.48 1:28:40.49 1:30.30
5 2441 Cristina Gamoboa sr 172 751 23:00.23 1:51:40.72 1:34.05
6 2463 Nicole Suvanto jr 188 939 23:31.45 2:15:12.17 2:05.27
7 2426 Maggie Buzzo sr 203 1142 24:53.65 2:40:05.82 3:27.47
8 2445 Lauren Hartford jr More Than 7 25:00.07 3:05:05.89 3:33.89
9 2432 Julia Demovic sr More Than 7 25:02.74 3:30:08.63 3:36.56
10 2458 Sairis Perez-Gomez jr More Than 7 25:04.88 3:55:13.51 3:38.70
11 2454 Sam McDermott sr More Than 7 25:14.14 4:20:27.65 3:47.96
12 2451 Anna Klaw jr More Than 7 25:39.38 4:46:07.03 4:13.20
13 2433 Sam Dunleavy sr More Than 7 25:47.51 5:11:54.54 4:21.33
14 2446 Lexie Ippolito sr More Than 7 26:53.03 5:38:47.57 5:26.85
15 2437 Caitlyn Ernst jr More Than 7 26:56.23 6:05:43.80 5:30.05
16 2442 Lauren Gawlinksi jr More Than 7 27:30.93 6:33:14.73 6:04.75
17 2465 Devin Winkler sr More Than 7 27:36.83 7:00:51.56 6:10.65
18 2443 Jaque Gerlach sr More Than 7 29:42.59 7:30:34.15 8:16.41
19 2456 Cailey Nolan jr More Than 7 30:27.96 8:01:02.11 9:01.78
20 2429 Nora Carr jr More Than 7 30:33.76 8:31:35.87 9:07.58
21 2425 Lexie Austin sr More Than 7 31:53.18 9:03:29.05 10:27.00
Woodstock North Finish Position - 26
Team Score (places): 767 Team Score (times): 1:53:30.54 Average Time: 22:42.11
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 3051 Amanda Valdes-Garcia so 95 95 21:00.44 21:00.44 0:00.00
2 3052 Peyton Wood jr 126 221 21:32.50 42:32.94 0:32.06
3 3047 Isabella Mazzanti sr 151 372 22:16.88 1:04:49.82 1:16.44
4 3049 Samantha Nowakowski so 189 561 23:42.01 1:28:31.83 2:41.57
5 3050 Fani Salgado jr 206 767 24:58.71 1:53:30.54 3:58.27
6 3046 Emily Carbajal so 221 988 26:55.96 2:20:26.50 5:55.52
Niles North Finish Position - 27
Team Score (places): 777 Team Score (times): 1:51:26.72 Average Time: 22:17.34
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1888 Brittany Abrams jr 133 133 21:38.28 21:38.28 0:00.00
2 1905 Teresa Knudson jr 140 273 21:40.32 43:18.60 0:02.04
3 1913 Talia Neuhaus sr 141 414 21:40.34 1:04:58.94 0:02.06
4 1893 Jaslin Becerra so 181 595 23:13.72 1:28:12.66 1:35.44
5 1895 Raina Chinitz sr 182 777 23:14.06 1:51:26.72 1:35.78
6 1924 Lani Stein jr 191 968 23:52.39 2:15:19.11 2:14.11
Marian Catholic Finish Position - 28
Team Score (places): 863 Team Score (times): 1:56:28.69 Average Time: 23:17.74
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1362 Katie Serba sr 123 123 21:29.47 21:29.47 0:00.00
2 1363 Gisele Smith so 149 272 22:09.78 43:39.25 0:40.31
3 1334 Ashley Brown jr 183 455 23:16.04 1:06:55.29 1:46.57
4 1358 Mee'Shaunda Roddy jr 198 653 24:12.21 1:31:07.50 2:42.74
5 1355 Andrea Nowakowski jr 210 863 25:21.19 1:56:28.69 3:51.72
6 1342 Lauren Holley jr 211 1074 25:21.27 2:21:49.96 3:51.80
7 1349 Stephanie Kristl sr 212 1286 25:36.82 2:47:26.78 4:07.35
Lindblom Math & Science Academy Finish Position - 29
Team Score (places): 863 Team Score (times): 1:59:43.30 Average Time: 23:56.66
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1130 Daniela Tovar so 80 80 20:46.46 20:46.46 0:00.00
2 1122 Andrea Bossi jr 173 253 23:00.82 43:47.28 2:14.36
3 1123 Loren Escot so 177 430 23:07.42 1:06:54.70 2:20.96
4 1126 Briana Hernandez fr 214 644 26:02.02 1:32:56.72 5:15.56
5 1129 Erinn Thomas jr 219 863 26:46.58 1:59:43.30 6:00.12
6 1132 Serenity Wilson jr 220 1083 26:49.59 2:26:32.89 6:03.13
Lake Forest Academy Finish Position - 30
Team Score (places): 872 Team Score (times): 1:55:42.99 Average Time: 23:08.60
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 895 Anna Markey so 150 150 22:12.43 22:12.43 0:00.00
2 903 Judith Villemure sr 165 315 22:44.06 44:56.49 0:31.63
3 893 Kennedy Hayes so 170 485 22:57.65 1:07:54.14 0:45.22
4 892 Katie Dozois jr 185 670 23:20.35 1:31:14.49 1:07.92
5 896 Julia Mills sr 202 872 24:28.50 1:55:42.99 2:16.07
6 900 Momoko Sato fr 207 1079 24:59.12 2:20:42.11 2:46.69
7 890 Carolina Borjas sr 217 1296 26:15.25 2:46:57.36 4:02.82
8 894 Elizabeth Li jr More Than 7 26:20.66 3:13:18.02 4:08.23
Oak Forest Finish Position - 31
Team Score (places): 891 Team Score (times): 1:57:55.77 Average Time: 23:35.15
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2106 Paige Leahy jr 152 152 22:17.95 22:17.95 0:00.00
2 2104 Jaclyn Latocha so 163 315 22:40.20 44:58.15 0:22.25
3 2105 Lynette Latocha so 167 482 22:46.10 1:07:44.25 0:28.15
4 2094 Alexis Buben sr 194 676 24:04.49 1:31:48.74 1:46.54
5 2100 Madison Hamrin sr 215 891 26:07.03 1:57:55.77 3:49.08
6 2107 Juarez Neydi sr 223 1114 32:37.73 2:30:33.50 10:19.78
Regina Dominican Finish Position - 32
Team Score (places): 919 Team Score (times): 1:58:32.22 Average Time: 23:42.44
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2408 Colette Cooney jr 135 135 21:38.57 21:38.57 0:00.00
2 2419 Gracie Simon jr 187 322 23:28.80 45:07.37 1:50.23
3 2420 Ellie Spina sr 192 514 23:54.77 1:09:02.14 2:16.20
4 2409 Caroline Galliani sr 196 710 24:09.68 1:33:11.82 2:31.11
5 2415 Kylie Moore jr 209 919 25:20.40 1:58:32.22 3:41.83
Steinmetz Finish Position - 33
Team Score (places): 959 Team Score (times): 2:00:04.82 Average Time: 24:00.96
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2726 Gabriela Caudel fr 175 175 23:04.21 23:04.21 0:00.00
2 2730 Adriana Espinoza fr 180 355 23:12.94 46:17.15 0:08.73
3 2731 Maria Figueroa fr 195 550 24:07.14 1:10:24.29 1:02.93
4 2721 Kienna Bariso fr 201 751 24:26.99 1:34:51.28 1:22.78
5 2744 Rubi Trujillo fr 208 959 25:13.54 2:00:04.82 2:09.33
6 2727 Karla Colula fr 216 1175 26:08.48 2:26:13.30 3:04.27
7 2728 Jahira Damian fr 218 1393 26:22.60 2:52:35.90 3:18.39
Glenbrook North Finish Position - 34
Team Score (places): 984 Team Score (times): 2:02:40.16 Average Time: 24:32.03
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 631 Audrey Potter sr 162 162 22:39.06 22:39.06 0:00.00
2 602 Sydney Cohen jr 200 362 24:16.38 46:55.44 1:37.32
3 621 Sami Lustbader sr 204 566 24:56.85 1:11:52.29 2:17.79
4 643 Alexa Weissman sr 205 771 24:56.87 1:36:49.16 2:17.81
5 637 Kathleen Smith jr 213 984 25:51.00 2:02:40.16 3:11.94
6 625 Chloe Meier jr 222 1206 27:11.16 2:29:51.32 4:32.10
Harlem Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 727 Rachel Huwe sr Less Than 5 19:04.84 19:04.84 0:00.00
2 732 Skyler Russo-Perry sr Less Than 5 22:36.81 41:41.65 3:31.97
3 724 Haleigh Gilligan jr Less Than 5 23:26.55 1:05:08.20 4:21.71
4 723 Amber Fagerstrom so Less Than 5 24:24.93 1:29:33.13 5:20.09
Hubbard Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 816 Beatriz Flores sr Less Than 5 20:59.23 20:59.23 0:00.00
Instituto Health Sciences Career Ac Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 841 Maria Reyes sr Less Than 5 25:33.42 25:33.42 0:00.00
2 843 Lissette Verdin sr Less Than 5 25:51.18 51:24.60 0:17.76
Kennedy Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 860 Karla Calderon sr Less Than 5 22:58.63 22:58.63 0:00.00
2 870 Calista Stefaniak jr Less Than 5 23:45.70 46:44.33 0:47.07
3 872 Teresa Velazquez jr Less Than 5 25:18.40 1:12:02.73 2:19.77
4 869 Lyzette Soto sr Less Than 5 27:03.16 1:39:05.89 4:04.53
Lincoln Park Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1077 Alyssa Hui sr Less Than 5 19:35.68 19:35.68 0:00.00
2 1072 Ruby Flores sr Less Than 5 20:44.14 40:19.82 1:08.46
3 1083 Dana Randall jr Less Than 5 21:45.42 1:02:05.24 2:09.74
Little Village Lawndale Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1133 Elizabeth Arenas sr Less Than 5 21:46.75 21:46.75 0:00.00
2 1138 Araceli Delapaz jr Less Than 5 28:25.60 50:12.35 6:38.85
3 1140 Silvia Olayo sr Less Than 5 28:28.09 1:18:40.44 6:41.34
4 1143 Yoselin Serrano so Less Than 5 30:45.45 1:49:25.89 8:58.70
Ridgewood Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2471 Kinga Sojka jr Less Than 5 23:05.98 23:05.98 0:00.00
2 2469 Lina Hawari jr Less Than 5 23:17.14 46:23.12 0:11.16
Round Lake Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2482 Alondra Alvarez sr Less Than 5 23:18.11 23:18.11 0:00.00
2 2500 Evelyn Torres sr Less Than 5 23:43.06 47:01.17 0:24.95
3 2485 Giselle Beltran sr Less Than 5 24:51.61 1:11:52.78 1:33.50
4 2498 Adriana Ruiz sr Less Than 5 24:59.87 1:36:52.65 1:41.76
Southland Charter College Prep Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2683 Tamara Payne so Less Than 5 27:21.36 27:21.36 0:00.00
2 2684 Tiffany Payne so Less Than 5 27:25.88 54:47.24 0:04.52
Taft Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2783 Caroline Young fr Less Than 5 19:17.24 19:17.24 0:00.00
2 2761 Veronica Deane sr Less Than 5 20:58.52 40:15.76 1:41.28
3 2770 Tyler Knorowski jr Less Than 5 23:07.27 1:03:23.03 3:50.03
4 2763 Liana Guidone jr Less Than 5 31:50.45 1:35:13.48 12:33.21
Wauconda Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 2904 Lily Sanchez fr Less Than 5 20:14.03 20:14.03 0:00.00
2 2902 Erin Levon jr Less Than 5 20:56.69 41:10.72 0:42.66
3 2898 Laura Cederholm jr Less Than 5 23:37.16 1:04:47.88 3:23.13
4 2905 Hannah Sundquist sr Less Than 5 25:17.51 1:30:05.39 5:03.48
Proviso West Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 3090 Isabel Popoca jr Less Than 5 22:12.72 22:12.72 0:00.00
2 3095 Victoria Mota sr Less Than 5 24:36.57 46:49.29 2:23.85
3 3094 Celia Rodriguez sr Less Than 5 27:38.76 1:14:28.05 5:26.04
St. Benedict Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 3103 Brittany Bejabeng so Less Than 5 23:49.81 23:49.81 0:00.00
2 3101 Elizabeth Ramos sr Less Than 5 26:11.65 50:01.46 2:21.84