CSL XC Conference Championship Meet
CSL XC Conference Championship Meet
October 17, 2015
Runner's Edge Race Timing Runner's Edge Race Timing
Table of Contents
Finish List - Boys - Sophmore Boys - CSL South
Finish List - Boys - Sophmore Boys - CSL North
Team Summary - Boys - Sophmore Boys - CSL South
Team Summary - Boys - Sophmore Boys - CSL North
Team Detail - Boys - Sophmore Boys - CSL South
Team Detail - Boys - Sophmore Boys - CSL North
Top
Overall Finish List - Boys
Sophmore Boys
CSL South
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
1 1 1241 Brandon Christopher Maine South HS 15:57.76 5:19/M so
2 2 845 Kiran Baakkonen New Trier HS 16:03.93 5:21/M so
3 3 949 Ryan Struckman New Trier HS 16:17.08 5:26/M so
4 4 924 Ben Parkhill New Trier HS 16:22.91 5:27/M so
5 5 928 Miles Purcell New Trier HS 16:23.15 5:28/M so
6 6 901 Alex Kogen New Trier HS 16:29.54 5:30/M so
7 7 889 John Izzo New Trier HS 16:32.94 5:31/M so
8 8 868 Owen Eskandari New Trier HS 16:47.48 5:36/M so
9 9 628 Ethan Hawker Evanston Township HS 16:49.77 5:36/M so
10 (> 7) 891 Ethan Jakob New Trier HS 16:50.37 5:37/M so
11 10 990 Sam Aljupoor Niles West HS 16:59.21 5:40/M so
12 11 814 Matt Thorsen Maine South HS 17:02.47 5:41/M so
13 12 712 Daniel Cho Glenbrook South HS 17:02.87 5:41/M so
14 13 735 Eric Schmidt Glenbrook South HS 17:05.75 5:42/M so
15 (> 7) 914 Jordan Meyer New Trier HS 17:09.43 5:43/M so
16 14 811 Martin Sornat Maine South HS 17:14.87 5:45/M so
17 15 818 Alex Wagner Maine South HS 17:19.48 5:46/M so
18 16 1002 Patrick Holbrook Niles West HS 17:21.35 5:47/M so
19 (> 7) 861 Billy Crimmins New Trier HS 17:22.29 5:47/M so
20 17 816 Gavin Voris Maine South HS 17:22.77 5:47/M so
21 18 630 William Krupkin Evanston Township HS 17:25.26 5:48/M so
22 19 808 Joe Santora, Maine South HS 17:26.72 5:49/M fr
23 (> 7) 954 Arjun Thakkar New Trier HS 17:27.82 5:49/M so
24 (> 7) 917 Jonas Monieson New Trier HS 17:33.21 5:51/M so
25 20 1008 Nauman Khan Niles West HS 17:35.18 5:52/M so
26 21 1012 Robert Majcher Niles West HS 17:38.89 5:53/M so
27 22 619 Nick Baumann Evanston Township HS 17:38.99 5:53/M so
28 (> 7) 842 Lucas Alcantara New Trier HS 17:39.59 5:53/M so
29 (> 7) 946 Kirk Stewart New Trier HS 17:41.02 5:54/M so
30 23 624 Henry Finer Evanston Township HS 17:49.07 5:56/M so
31 (> 7) 937 Trevor Rowland New Trier HS 17:49.20 5:56/M so
32 (> 7) 882 Liam Guthrie New Trier HS 17:50.84 5:57/M so
33 24 1011 Adam Majcher Niles West HS 18:02.49 6:01/M so
34 25 798 John MacHonga Maine South HS 18:03.16 6:01/M so
35 (> 7) 864 Peter Dicamillo New Trier HS 18:03.35 6:01/M so
36 (> 7) 865 Ben Dieffenbacher New Trier HS 18:07.86 6:02/M so
37 (> 7) 918 Allen Moy New Trier HS 18:11.95 6:04/M so
38 (> 7) 969 Grant Zirlin New Trier HS 18:13.65 6:04/M so
39 (> 7) 844 Luke Anaclerio New Trier HS 18:16.87 6:05/M so
40 26 716 Chavez Dominic Glenbrook South HS 18:18.53 6:06/M so
41 (> 7) 863 Zach Crispino New Trier HS 18:18.70 6:06/M so
42 (> 7) 858 Will Conley New Trier HS 18:23.84 6:08/M so
43 27 648 Alex Tokmakoff Evanston Township HS 18:27.59 6:09/M so
44 28 1023 Francis Oribello Niles West HS 18:34.62 6:11/M so
45 (> 7) 853 Ben Citow New Trier HS 18:36.91 6:12/M so
46 29 640 Davis Patterson Evanston Township HS 18:41.88 6:14/M so
47 (> 7) 909 Daniel Maloney New Trier HS 18:43.71 6:14/M so
48 (> 7) 899 Hunter Kingsbury New Trier HS 18:46.16 6:15/M so
49 30 637 Ezra Miller Evanston Township HS 18:48.18 6:16/M so
50 (> 7) 626 Jacob Glassman Evanston Township HS 18:49.42 6:16/M so
51 (> 7) 799 Steven Manos Maine South HS 18:56.85 6:19/M so
52 (> 7) 921 Andry Nash New Trier HS 19:00.49 6:20/M so
53 (> 7) 801 Dan McCarrick Maine South HS 19:01.54 6:20/M so
54 31 1016 Anthony Maya Niles West HS 19:02.37 6:21/M so
55 32 707 Richards Andrew Glenbrook South HS 19:04.69 6:21/M so
56 (> 7) 786 Darian Danciu Maine South HS 19:05.67 6:22/M so
57 33 720 Palmer Jimmy Glenbrook South HS 19:07.24 6:22/M so
58 34 709 Goldstein Brandon Glenbrook South HS 19:09.49 6:23/M so
59 (> 7) 622 Pat Cogan Evanston Township HS 19:10.08 6:23/M so
60 (> 7) 843 Evan Allada New Trier HS 19:15.14 6:25/M so
61 35 718 Wood George Glenbrook South HS 19:24.33 6:28/M so
62 (> 7) 1005 Jaison Jacob Niles West HS 19:24.73 6:28/M so
63 (> 7) 631 Milan Kuttan Evanston Township HS 19:58.87 6:39/M so
64 (> 7) 649 Zach Volpe Evanston Township HS 20:00.98 6:40/M so
65 (> 7) 638 Jay Moore Evanston Township HS 20:03.21 6:41/M so
66 (> 7) 871 Michael Ferguson New Trier HS 20:03.47 6:41/M so
67 (> 7) 1024 Luke Paculba Niles West HS 20:08.95 6:43/M so
68 (> 7) 644 Ian Salamon Evanston Township HS 20:11.53 6:44/M so
69 (> 7) 1001 Milk Hmariam Niles West HS 20:13.09 6:44/M so
70 (> 7) 737 Schiffman Zach Glenbrook South HS 20:17.86 6:46/M so
71 (> 7) 1019 Ethan Moldofsky Niles West HS 20:20.81 6:47/M so
72 (> 7) 819 Matt Ziminski Maine South HS 20:25.66 6:48/M so
73 (> 7) 962 Gabe Wineman New Trier HS 20:33.93 6:51/M so
74 (> 7) 1034 Timothy Trimas Niles West HS 20:37.77 6:52/M so
75 (> 7) 726 Lee Luke Glenbrook South HS 20:47.71 6:56/M so
76 (> 7) 1022 Chris Nones Niles West HS 20:50.14 6:57/M so
77 (> 7) 897 Cullen Kavanaugh New Trier HS 20:55.79 6:58/M so
78 (> 7) 965 Winston Wolf New Trier HS 20:57.21 6:59/M so
79 (> 7) 629 Aaron Holzmueller Evanston Township HS 21:00.52 7:00/M so
80 (> 7) 616 Emmett Adams Evanston Township HS 21:05.72 7:02/M so
81 (> 7) 925 Drew Patton New Trier HS 21:05.90 7:02/M so
82 (> 7) 942 Phillip Shaw New Trier HS 21:11.53 7:04/M so
83 (> 7) 796 Nate Kotowski Maine South HS 21:12.50 7:04/M so
84 (> 7) 728 Gerber Max Glenbrook South HS 21:25.21 7:08/M so
85 (> 7) 883 Leo Harris New Trier HS 21:49.89 7:16/M so
86 (> 7) 938 Jack Rudolph New Trier HS 22:12.43 7:24/M so
87 (> 7) 958 James Wasielewski New Trier HS 24:28.31 8:09/M so
Top
Overall Finish List - Boys
Sophmore Boys
CSL North
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Yr.
1 1 1185 Ben Wolfe Deerfield HS 16:34.16 5:31/M so
2 2 1175 Matt Butler Deerfield HS 16:37.09 5:32/M so
3 3 1256 Derek Pace Maine West HS 16:41.48 5:34/M so
4 4 1176 William Dowell Deerfield HS 16:55.83 5:38/M so
5 (< 5) 1277 Jonathan Butbol Niles North HS 17:01.06 5:40/M so
6 5 1202 Jacob Rosenberg Glenbrook North HS 17:01.95 5:40/M so
7 6 654 Ethan Buttimer Glenbrook North HS 17:36.45 5:52/M so
8 7 1254 Donny Johnson Maine West HS 17:49.96 5:56/M so
9 (< 5) 750 Danny Friedman Highland Park HS 17:53.47 5:58/M so
10 8 1257 Vrutik Patel Maine West HS 18:05.93 6:02/M so
11 9 1259 Angel Soria Maine West HS 18:11.17 6:04/M so
12 10 661 Sam Erens Glenbrook North HS 18:11.50 6:04/M so
13 11 835 Saul Prado Maine West HS 18:20.49 6:07/M so
14 (< 5) 977 Andrew Jefferies Niles North HS 18:27.74 6:09/M so
15 (< 5) 974 Iyke George Niles North HS 18:34.75 6:11/M so
16 (< 5) 986 Benji Rubinberg Niles North HS 18:36.89 6:12/M fr
17 12 597 Jack Fisher Deerfield HS 18:49.20 6:16/M so
18 13 823 Andrew Ellsworth Maine West HS 18:54.67 6:18/M so
19 14 615 Dylan Wheatley Deerfield HS 19:06.56 6:22/M so
20 (< 5) 774 Sebastian Patino Maine East HS 19:08.90 6:23/M so
21 15 588 Noah Blaustech Deerfield HS 19:26.95 6:29/M so
22 16 603 Matt Kamen Deerfield HS 19:27.81 6:29/M so
23 (> 7) 602 Ben Kamen Deerfield HS 19:28.77 6:29/M so
24 17 820 Dominik Bronakowski Maine West HS 19:31.96 6:30/M so
25 18 689 Michael Prevo Glenbrook North HS 19:47.28 6:36/M so
26 19 701 Joaquin Velquiz Glenbrook North HS 19:50.49 6:37/M so
27 (> 7) 831 Kevin Olivar Maine West HS 19:52.00 6:37/M so
28 (> 7) 833 Marlon Pante Maine West HS 19:53.09 6:38/M so
29 20 671 Ty Kenzer Glenbrook North HS 20:01.02 6:40/M so
30 (> 7) 606 Ryan Mediah Deerfield HS 20:08.08 6:43/M so
31 21 668 Eun Tak Jang Glenbrook North HS 20:09.43 6:43/M so
32 (> 7) 657 Corey Domijan Glenbrook North HS 20:17.92 6:46/M so
33 (> 7) 596 Zach Dolnick Deerfield HS 20:32.67 6:51/M so
34 (> 7) 692 Ryan Silver Glenbrook North HS 20:36.23 6:52/M so
35 (> 7) 839 Nick Zonsius Maine West HS 20:52.41 6:57/M so
36 (> 7) 824 Michael Gillespie Maine West HS 21:16.32 7:05/M so
37 (> 7) 838 Alan Slavick Maine West HS 22:03.87 7:21/M so
38 (> 7) 667 Daniel Jang Glenbrook North HS 22:23.47 7:28/M so
39 (> 7) 690 Max Pysz Glenbrook North HS 22:23.60 7:28/M so
40 (> 7) 673 Paul Kim Glenbrook North HS 22:46.65 7:35/M so
41 (> 7) 610 Jackson Perlow Deerfield HS 23:23.42 7:48/M so
42 (> 7) 609 Seth Neiman Deerfield HS 26:54.08 8:58/M so
Top
Team Summary Report - Boys
Sophmore Boys
CSL South
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 New Trier HS 20 2 3 4 5 6 7 8
Top 5 Times: 1:21:36.61
2 Maine South HS 58 1 11 14 15 17 19 25
Top 5 Times: 1:24:57.35
3 Niles West HS 91 10 16 20 21 24 28 31
Top 5 Times: 1:27:37.12
4 Evanston Township HS 99 9 18 22 23 27 29 30
Top 5 Times: 1:28:10.68
5 Glenbrook South HS 116 12 13 26 32 33 34 35
Top 5 Times: 1:30:39.08
Top
Team Summary Report - Boys
Sophmore Boys
CSL North
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Deerfield HS 33 1 2 4 12 14 15 16
Top 5 Times: 1:28:02.84
2 Maine West HS 38 3 7 8 9 11 13 17
Top 5 Times: 1:29:09.03
3 Glenbrook North HS 58 5 6 10 18 19 20 21
Top 5 Times: 1:32:27.67
Inc. Highland Park HS 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Maine East HS 1 finishers
Top 5 Times:
Inc. Niles North HS 4 finishers
Top 5 Times:
Top
Detail Team Results - Boys
Sophmore Boys
CSL South
New Trier HS Finish Position - 1
Team Score (places): 20 Team Score (times): 1:21:36.61 Average Time: 16:19.32
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 845 Kiran Baakkonen so 2 2 16:03.93 16:03.93 0:00.00
2 949 Ryan Struckman so 3 5 16:17.08 32:21.01 0:13.15
3 924 Ben Parkhill so 4 9 16:22.91 48:43.92 0:18.98
4 928 Miles Purcell so 5 14 16:23.15 1:05:07.07 0:19.22
5 901 Alex Kogen so 6 20 16:29.54 1:21:36.61 0:25.61
6 889 John Izzo so 7 27 16:32.94 1:38:09.55 0:29.01
7 868 Owen Eskandari so 8 35 16:47.48 1:54:57.03 0:43.55
8 891 Ethan Jakob so More Than 7 16:50.37 2:11:47.40 0:46.44
9 914 Jordan Meyer so More Than 7 17:09.43 2:28:56.83 1:05.50
10 861 Billy Crimmins so More Than 7 17:22.29 2:46:19.12 1:18.36
11 954 Arjun Thakkar so More Than 7 17:27.82 3:03:46.94 1:23.89
12 917 Jonas Monieson so More Than 7 17:33.21 3:21:20.15 1:29.28
13 842 Lucas Alcantara so More Than 7 17:39.59 3:38:59.74 1:35.66
14 946 Kirk Stewart so More Than 7 17:41.02 3:56:40.76 1:37.09
15 937 Trevor Rowland so More Than 7 17:49.20 4:14:29.96 1:45.27
16 882 Liam Guthrie so More Than 7 17:50.84 4:32:20.80 1:46.91
17 864 Peter Dicamillo so More Than 7 18:03.35 4:50:24.15 1:59.42
18 865 Ben Dieffenbacher so More Than 7 18:07.86 5:08:32.01 2:03.93
19 918 Allen Moy so More Than 7 18:11.95 5:26:43.96 2:08.02
20 969 Grant Zirlin so More Than 7 18:13.65 5:44:57.61 2:09.72
21 844 Luke Anaclerio so More Than 7 18:16.87 6:03:14.48 2:12.94
22 863 Zach Crispino so More Than 7 18:18.70 6:21:33.18 2:14.77
23 858 Will Conley so More Than 7 18:23.84 6:39:57.02 2:19.91
24 853 Ben Citow so More Than 7 18:36.91 6:58:33.93 2:32.98
25 909 Daniel Maloney so More Than 7 18:43.71 7:17:17.64 2:39.78
26 899 Hunter Kingsbury so More Than 7 18:46.16 7:36:03.80 2:42.23
27 921 Andry Nash so More Than 7 19:00.49 7:55:04.29 2:56.56
28 843 Evan Allada so More Than 7 19:15.14 8:14:19.43 3:11.21
29 871 Michael Ferguson so More Than 7 20:03.47 8:34:22.90 3:59.54
30 962 Gabe Wineman so More Than 7 20:33.93 8:54:56.83 4:30.00
31 897 Cullen Kavanaugh so More Than 7 20:55.79 9:15:52.62 4:51.86
32 965 Winston Wolf so More Than 7 20:57.21 9:36:49.83 4:53.28
33 925 Drew Patton so More Than 7 21:05.90 9:57:55.73 5:01.97
34 942 Phillip Shaw so More Than 7 21:11.53 10:19:07.26 5:07.60
35 883 Leo Harris so More Than 7 21:49.89 10:40:57.15 5:45.96
36 938 Jack Rudolph so More Than 7 22:12.43 11:03:09.58 6:08.50
37 958 James Wasielewski so More Than 7 24:28.31 11:27:37.89 8:24.38
Maine South HS Finish Position - 2
Team Score (places): 58 Team Score (times): 1:24:57.35 Average Time: 16:59.47
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1241 Brandon Christopher so 1 1 15:57.76 15:57.76 0:00.00
2 814 Matt Thorsen so 11 12 17:02.47 33:00.23 1:04.71
3 811 Martin Sornat so 14 26 17:14.87 50:15.10 1:17.11
4 818 Alex Wagner so 15 41 17:19.48 1:07:34.58 1:21.72
5 816 Gavin Voris so 17 58 17:22.77 1:24:57.35 1:25.01
6 808 Joe Santora, fr 19 77 17:26.72 1:42:24.07 1:28.96
7 798 John MacHonga so 25 102 18:03.16 2:00:27.23 2:05.40
8 799 Steven Manos so More Than 7 18:56.85 2:19:24.08 2:59.09
9 801 Dan McCarrick so More Than 7 19:01.54 2:38:25.62 3:03.78
10 786 Darian Danciu so More Than 7 19:05.67 2:57:31.29 3:07.91
11 819 Matt Ziminski so More Than 7 20:25.66 3:17:56.95 4:27.90
12 796 Nate Kotowski so More Than 7 21:12.50 3:39:09.45 5:14.74
Niles West HS Finish Position - 3
Team Score (places): 91 Team Score (times): 1:27:37.12 Average Time: 17:31.42
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 990 Sam Aljupoor so 10 10 16:59.21 16:59.21 0:00.00
2 1002 Patrick Holbrook so 16 26 17:21.35 34:20.56 0:22.14
3 1008 Nauman Khan so 20 46 17:35.18 51:55.74 0:35.97
4 1012 Robert Majcher so 21 67 17:38.89 1:09:34.63 0:39.68
5 1011 Adam Majcher so 24 91 18:02.49 1:27:37.12 1:03.28
6 1023 Francis Oribello so 28 119 18:34.62 1:46:11.74 1:35.41
7 1016 Anthony Maya so 31 150 19:02.37 2:05:14.11 2:03.16
8 1005 Jaison Jacob so More Than 7 19:24.73 2:24:38.84 2:25.52
9 1024 Luke Paculba so More Than 7 20:08.95 2:44:47.79 3:09.74
10 1001 Milk Hmariam so More Than 7 20:13.09 3:05:00.88 3:13.88
11 1019 Ethan Moldofsky so More Than 7 20:20.81 3:25:21.69 3:21.60
12 1034 Timothy Trimas so More Than 7 20:37.77 3:45:59.46 3:38.56
13 1022 Chris Nones so More Than 7 20:50.14 4:06:49.60 3:50.93
Evanston Township HS Finish Position - 4
Team Score (places): 99 Team Score (times): 1:28:10.68 Average Time: 17:38.14
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 628 Ethan Hawker so 9 9 16:49.77 16:49.77 0:00.00
2 630 William Krupkin so 18 27 17:25.26 34:15.03 0:35.49
3 619 Nick Baumann so 22 49 17:38.99 51:54.02 0:49.22
4 624 Henry Finer so 23 72 17:49.07 1:09:43.09 0:59.30
5 648 Alex Tokmakoff so 27 99 18:27.59 1:28:10.68 1:37.82
6 640 Davis Patterson so 29 128 18:41.88 1:46:52.56 1:52.11
7 637 Ezra Miller so 30 158 18:48.18 2:05:40.74 1:58.41
8 626 Jacob Glassman so More Than 7 18:49.42 2:24:30.16 1:59.65
9 622 Pat Cogan so More Than 7 19:10.08 2:43:40.24 2:20.31
10 631 Milan Kuttan so More Than 7 19:58.87 3:03:39.11 3:09.10
11 649 Zach Volpe so More Than 7 20:00.98 3:23:40.09 3:11.21
12 638 Jay Moore so More Than 7 20:03.21 3:43:43.30 3:13.44
13 644 Ian Salamon so More Than 7 20:11.53 4:03:54.83 3:21.76
14 629 Aaron Holzmueller so More Than 7 21:00.52 4:24:55.35 4:10.75
15 616 Emmett Adams so More Than 7 21:05.72 4:46:01.07 4:15.95
Glenbrook South HS Finish Position - 5
Team Score (places): 116 Team Score (times): 1:30:39.08 Average Time: 18:07.82
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 712 Daniel Cho so 12 12 17:02.87 17:02.87 0:00.00
2 735 Eric Schmidt so 13 25 17:05.75 34:08.62 0:02.88
3 716 Chavez Dominic so 26 51 18:18.53 52:27.15 1:15.66
4 707 Richards Andrew so 32 83 19:04.69 1:11:31.84 2:01.82
5 720 Palmer Jimmy so 33 116 19:07.24 1:30:39.08 2:04.37
6 709 Goldstein Brandon so 34 150 19:09.49 1:49:48.57 2:06.62
7 718 Wood George so 35 185 19:24.33 2:09:12.90 2:21.46
8 737 Schiffman Zach so More Than 7 20:17.86 2:29:30.76 3:14.99
9 726 Lee Luke so More Than 7 20:47.71 2:50:18.47 3:44.84
10 728 Gerber Max so More Than 7 21:25.21 3:11:43.68 4:22.34
Top
Detail Team Results - Boys
Sophmore Boys
CSL North
Deerfield HS Finish Position - 1
Team Score (places): 33 Team Score (times): 1:28:02.84 Average Time: 17:36.57
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1185 Ben Wolfe so 1 1 16:34.16 16:34.16 0:00.00
2 1175 Matt Butler so 2 3 16:37.09 33:11.25 0:02.93
3 1176 William Dowell so 4 7 16:55.83 50:07.08 0:21.67
4 597 Jack Fisher so 12 19 18:49.20 1:08:56.28 2:15.04
5 615 Dylan Wheatley so 14 33 19:06.56 1:28:02.84 2:32.40
6 588 Noah Blaustech so 15 48 19:26.95 1:47:29.79 2:52.79
7 603 Matt Kamen so 16 64 19:27.81 2:06:57.60 2:53.65
8 602 Ben Kamen so More Than 7 19:28.77 2:26:26.37 2:54.61
9 606 Ryan Mediah so More Than 7 20:08.08 2:46:34.45 3:33.92
10 596 Zach Dolnick so More Than 7 20:32.67 3:07:07.12 3:58.51
11 610 Jackson Perlow so More Than 7 23:23.42 3:30:30.54 6:49.26
12 609 Seth Neiman so More Than 7 26:54.08 3:57:24.62 10:19.92
Maine West HS Finish Position - 2
Team Score (places): 38 Team Score (times): 1:29:09.03 Average Time: 17:49.81
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1256 Derek Pace so 3 3 16:41.48 16:41.48 0:00.00
2 1254 Donny Johnson so 7 10 17:49.96 34:31.44 1:08.48
3 1257 Vrutik Patel so 8 18 18:05.93 52:37.37 1:24.45
4 1259 Angel Soria so 9 27 18:11.17 1:10:48.54 1:29.69
5 835 Saul Prado so 11 38 18:20.49 1:29:09.03 1:39.01
6 823 Andrew Ellsworth so 13 51 18:54.67 1:48:03.70 2:13.19
7 820 Dominik Bronakowski so 17 68 19:31.96 2:07:35.66 2:50.48
8 831 Kevin Olivar so More Than 7 19:52.00 2:27:27.66 3:10.52
9 833 Marlon Pante so More Than 7 19:53.09 2:47:20.75 3:11.61
10 839 Nick Zonsius so More Than 7 20:52.41 3:08:13.16 4:10.93
11 824 Michael Gillespie so More Than 7 21:16.32 3:29:29.48 4:34.84
12 838 Alan Slavick so More Than 7 22:03.87 3:51:33.35 5:22.39
Glenbrook North HS Finish Position - 3
Team Score (places): 58 Team Score (times): 1:32:27.67 Average Time: 18:29.53
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1202 Jacob Rosenberg so 5 5 17:01.95 17:01.95 0:00.00
2 654 Ethan Buttimer so 6 11 17:36.45 34:38.40 0:34.50
3 661 Sam Erens so 10 21 18:11.50 52:49.90 1:09.55
4 689 Michael Prevo so 18 39 19:47.28 1:12:37.18 2:45.33
5 701 Joaquin Velquiz so 19 58 19:50.49 1:32:27.67 2:48.54
6 671 Ty Kenzer so 20 78 20:01.02 1:52:28.69 2:59.07
7 668 Eun Tak Jang so 21 99 20:09.43 2:12:38.12 3:07.48
8 657 Corey Domijan so More Than 7 20:17.92 2:32:56.04 3:15.97
9 692 Ryan Silver so More Than 7 20:36.23 2:53:32.27 3:34.28
10 667 Daniel Jang so More Than 7 22:23.47 3:15:55.74 5:21.52
11 690 Max Pysz so More Than 7 22:23.60 3:38:19.34 5:21.65
12 673 Paul Kim so More Than 7 22:46.65 4:01:05.99 5:44.70
Highland Park HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 750 Danny Friedman so Less Than 5 17:53.47 17:53.47 0:00.00
Maine East HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 774 Sebastian Patino so Less Than 5 19:08.90 19:08.90 0:00.00
Niles North HS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Yr. Place Place Time Time Back
1 1277 Jonathan Butbol so Less Than 5 17:01.06 17:01.06 0:00.00
2 977 Andrew Jefferies so Less Than 5 18:27.74 35:28.80 1:26.68
3 974 Iyke George so Less Than 5 18:34.75 54:03.55 1:33.69
4 986 Benji Rubinberg fr Less Than 5 18:36.89 1:12:40.44 1:35.83